title

طراحی و دکوراسیون شیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحان داخلی حرفهای میدانند که چگونه نقاط قوت خانه شما را به نمایش بگذارند، عیوب آن را پنهان کنند، و با یک طراحی و دکوراسیون شیک، آن را تقریبا برای همه جذاب کنند.

در این مقاله تعدادی از نکات مربوط به طراحی و دکوراسیون شیک خانه گردآوری شده است، تا با استفاده از آنها بتوانید قدری از کاری را که حرفهایها برای شما انجام میدهند، بدون پرداخت هزینه پیاده سازی کنید.


مطلب پیشنهادی: طراحی اداری لاکچری


طراحی و دکوراسیون شیک

1. طراحی و دکوراسیون شیک را از درب ورودی شروع کنید.

اگر می‌خواهید خانه‌تان تاثیر اولیه‌ای مثبتی روی افرادی که وارد آن میشوند داشته باشد، درب ورودی را با یک رنگ گیرا رنگ آمیزی کنید. انتخاب رنگ و جنس در ورودی برای طراحی و دکوراسیون شیک، بسته به سلیقه خودتان است. با این حال در نظر داشته باشید که اگر سبک خانه شما مدرن است، لازم است درب ورودی را هم مدرن انتخاب کنید. دربهای ورودی مدرن معمولا خطوط صافی دارند، براق هستند و با دستگیره های زاویه دار تزئین میشوند.

2. رنگ دیوارها را روشن و خنثی انتخاب کنید.

برای یک طراحی و دکوراسیون شیک، به رنگ هایی مانند بژ یا خاکستری بیشتر توجه کنید، به خصوص در طبقه اول، جایی که رفت و آمد زیادی در آن صورت میگیرد. دیوارهای خنثی، بیشترین انعطاف را به دکوراسیون شما میدهند و به شما امکان می دهد به راحتی لوازم داخل خانه را تغییر دهید. رنگهای روشن و خنثی همیشه شیک هستند و هرگز از مد نمی افتند.

اگر دو اتاق کوچک در کنار یکدیگر دارید، رنگ آمیزی آنها به همان رنگ خنثی که در راهرو است، کمک میکند تا بزرگتر و شیک تر به نظر برسند. برخی از طراحان داخلی توصیه میکنند که تناژ رنگ هر اتاق را یک تا دو درجه نسبت به اتاق دیگر تغییر دهید تا با وجودی که تقریبا همرنگ هستند، قدری متفاوت و متمایز به نظر برسند.

3. طراحی و دکوراسیون شیک نشیمن: یک فضای صمیمی، اما مدرن

برای اینکه بتوانید یک طراحی و دکوراسیون شیک را برای نشیمن خود فراهم کنید، به لابی یک هتل بزرگ فکر کنید. طریق چیدن مبلمان ها را به یاد بیاورید. در یک محیط مدرن، مبلمانها طوری چیده میشوند که انگار افراد را دعوت به نشستن و گفتگو میکنند. برای ایجاد یک فضای صمیمی اما شیک، میتوانید مبلها را به دو صورت بچینید:

U شکل: با یک مبل و دو صندلی روبه‌روی هم در هر انتهای میز قهوه‌خوری که در طراحی اداری جدید و اروپایی دیده میشود.

H شکل: با یک مبل دقیقاً روبروی دو صندلی و یک میز قهوه‌خوری در وسط


چیدن مبلمان برای یک طراحی و دکوراسیون شیک

یکی از اشتباهات رایج که باید از آن در یک طراحی و دکوراسیون شیک اجتناب کنید، کنار دیوار قرار دادن مبلها است. به طور معمول افراد فکر میکنند که برای بزرگ نشان دادن فضا -که لازمه یک طراحی و دکوراسیون شیک است- لازم است مبلها را در کنار دیوار بگذارند. اما این درست نیست، چیدن صحیح مبلمان در وسط، علاوه بر شیر کردن نشیمن، فضا را بزرگتر نشان میدهد.

4. اجازه دهید نور خورشید وارد آشپزخانه شود.

از بکار بردن پردههای ضخیم و سنگین خودداری کنید. ورود نور طبیعی به اتاق، برای یک طراحی و دکوراسیون شیک لازم است. برای پردههای آشپزخانه، رنگهای روشن را انتخاب کنید که در اثر نور آفتاب به مرور بیرنگ و زشت نشوند. بهترین پارچه ها، انواع سبک وزن هستند. به طور کلی ترکیب پنبه، کتان و ابریشم بسیار مناسب است، چون ریزش خوبی دارد و علاوه بر سبک بودن، مثل قاب زیبایی برای پنجره عمل میکند.

5. برای یک طراحی و دکوراسیون شیک حداقل یک آینه در هر اتاق آویزان کنید.

آینه‌ها می‌توانند فضا را روشن‌تر کنند، زیرا نور را به اطراف اتاق می‌تابانند. اما قرار دادن یک آینه در نقطه اشتباه می تواند حتی بدتر از قرار ندادن آن باشد.

برای یک طراحی و دکوراسیون شیک، آینه ها را روی دیوارهایی که کنار پنجره ها هستند قرار دهید، نه مستقیماً در مقابل پنجره. قرار دادن آینه درست در مقابل پنجره، نور را مستقیماً به بیرون از پنجره منعکس میکند و هیچ کمکی به یک طراحی و دکوراسیون شیک نمیکند.

6. برای یک طراحی و دکوراسیون شیک، تابلوها را به درستی روی دیوار نصب کنید.

طرز نصب کردن تابلوها روی دیوار، تاثیر زیادی بر یک طراحی و دکوراسیون شیک دارد. اگر یک قاب کوچک را در ارتفاع زیادی نصب کنید، خیلی خنده دار می شود. نصب باید طوری باشد که وسط تابلو در سطح چشم قرار گیرد.

همچنین برای یک طراحی و دکوراسیون شیک لازم است اندازه و تعداد قابها، با سایز دیوار همخوانی داشته باشد. اگر یک دیوار بزرگ دارید، از یک قاب بزرگ استفاده کنید. همچنین می توانید برای یک طراحی و دکوراسیون شیک، قابهای کوچکتری را به تعداد بیشتر و به سبک گالری کنار هم نصب کنید. در این حالت تصاویر را خیلی از هم دور نکنید. 2 تا 4 اینچ فاصله معمولا بهترین حالت است.


مطلب پیشنهادی: شرکت طراحی و دکوراسیون اداری


7. نورپردازی خود را برای یک طراحی و دکوراسیون شیک لایه بندی کنید.

هر اتاق باید برای یک طراحی و دکوراسیون شیک سه نوع روشنایی داشته باشد: روشنایی محیطی، که روشنایی کلی را فراهم میکند و اغلب از وسایل نوردهی سقفی بدست میآید. روشنایی کاربردی، که اغلب در وسط آشپزخانه یا کنار اتاق برای مطالعه یافت میشود. و روشنایی تزیینی که مثلاً بالای تابلوها نصب شده و آثار هنری را زیباتر نشان می دهد.

برای ایجاد یک طراحی و دکوراسیون شیک، شما باید حداقل 3 وات (42 لومن) در هر فوت مربع، نور داشته باشید. یک ترفند عالی برای شیک کردن اتاق، استفاده از نورهایی است که به سمت بالا میتا بند. آنها اتاق را بزرگ نشان میدهند، یک تزیین محسوب می شوند و در یک طراحی و دکوراسیون شیک نقش دارند.

8. فرش زیر مبلمان برای یک طراحی و دکوراسیون شیک

در یک اتاق نشیمن، هر چهار پایه مبل و صندلی‌ها (یا حداقل دو پایه جلو) باید روی فرش قرار گیرند؛ فرش باید محل نشستن را مشخص کند. استفاده نکردن از فرش و یا پر کردن کامل فضا با فرش از اصول یک طراحی و دکوراسیون شیک نیست.

فرش زیر مبلمان برای یک طراحی و دکوراسیون شیک

10. از ترفندهای بصری برای بلندتر نشان دادن سقف استفاده کنید.

اگر سقف شما کوتاه است، برای القای یک طراحی و دکوراسیون شیک، آن را با رنگ سفید رنگ کنید تا سقف بلندتر به نظر برسد. همچنین برای یک طراحی و دکوراسیون شیک در چنین شرایطی بهتر است پرده‌ها را بالاتر از پنجره‌ها آویزان کنید تا به نظر برسد که سقف بلندی دارید. اگر از پردهای با راههای عمودی استفاده کنید باز هم شرایط بهتر میشود. تکیه دادن یک آینه بزرگ به دیوار نیز می تواند سقف را بلندتر نشان دهد.


جمع بندی:

طراحی و دکوراسیون شیک منزل همیشه مستلزم هزینه زیاد نیست. شما میتوانید با هماهنگ کردن وسایل، تغییر جنس، اندازه و محل نصب آنها به راحتی یک طراحی و دکوراسیون شیک داشته باشید. برای مثال، قرار دادن آینه های بزرگ، عمود به پنجره، استفاده از پنجره های آفتابگیر، دیوارهای به رنگ روشن و خنثی و مواردی از این قبیل می تواند کمک کنند تا خانه شما بزرگ، شیک و زیبا به نظر برسد و یک طراحی و دکوراسیون شیک داشته باشید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید
title
پروژه های مرتبط
project related
دکوراسیون شیک و طراحی مدرن
شرکت اداری املاک شهر سعادت آباد

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

دفتر اداری رایان کاوه اندرزگو

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

اداری خیابان شیراز

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

پروژه دکوراسیون داخلی اداری
پروژه اداری، BCS

جدید ترین پروژه ها/ریشه

مشاهده جزئیات