طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا

طراحی فضای سبز باعث می‌شود فضایی بسیار دلنشین و جالب توجه و پر از انرژی برای استفاده کنندگان به وجود آید. در این زمینه طرح‌های بسیار زیادی وجود دارد. برای نمونه برای طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا می‌توان از گیاهان بسیار متنوعی که در این فضاها وجود دارد استفاده کرد. لازم به ذکراست که این گیاهان تحت تاثیر شرایط محیطی، تغییرات دما و درجه حرارت، رطوبت هوا، بارندگی و.. هستند. بنابراین در هنگام انتخاب گیاهان مناسب برای طراحی فضای سبز باغ ویلا و باغ لازم است به این مورد توجه داشته باشید. از طرف دیگر و برای طراحی فضای سبز ویلا و یا باغ ویلا می‌توان از آلاچیق، آب نما، برکه، استخر، گل کاری، درخت کاری و .. نیز استفاده کرد تا فضایی جالب توجه و رویایی ایجاد شود. در این مقاله قصد داریم به بیان چند ایده برای طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا بپردازیم.

استفاده از آب نما در طراحی فضای سبز

برای طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا می‌توان از آب نما استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید یکی از عناصر نشاط بخش در طبیعت، آب است. از آب می‌توان برای آبیاری گیاهان در ویلا و باغ و فضای سبز استفاده کرد و از این طریق، شادابی و نشاط گیاهان را افزایش داد. هم‌چنین می‌توان با استفاده از این عنصر، جذابیت‌های بیشتری را به فضای مورد نظر هدیه کرد. از جمله این جذابیت‌ها می‌توان به طراحی آب نما، حوض و حوضچه، فواره و... در فضای سبز مورد نظر اشاره کرد. وجود هر یک از این عوامل می‌تواند علاوه بر اهدا کردن زیبایی به محیط مورد نظر، به خنک شدن آن نیز کمک کند. شیوه طراحی یک آب نما و یا حوض و حوضچه در فضای سبز ویلا و باغ به اشکال مختلفی صورت می‌گیرد. این سبک، کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

استفاده از چمن در طراحی فضای سبز

بسیاری از افراد برای طراحی فضای سبز ویلا و باغ ویلای مورد نظر خود از چمن استفاده می‌کنند. استفاده از این عنصر باعث می‌شود وحدت در ترکیبات موجود در فضای سبز ایجاد شود. به عنوان نمونه، از این طریق ترکیب میان گل‌ها و گیاهان و زمینه مناسب برای بهتر دیده شدن این عناصر، فراهم خواهد شد. از این طریق گل‌ها و گیاهانی که در طبیعت فضای سبز شما وجود دارند، بیش از پیش خود را نشان خواهند داد و به جذابیت بیشتر این محیط کمک خواهند کرد.

وجود چمن در طراحی فضای سبز ویلا و باغ موجب می‌شود فضایی مناسب برای راه رفتن، قدم زدن، نشستن و ... ایجاد شود. از این طریق، مواد آلی خاک افزایش پیدا خواهند کرد. وجود چمن هم‌چنین کمک می‌کند تا ساختمان و بافت خاک بهتر شود. از طرف دیگر، این عنصر از تبخیر آب نیز جلوگیری می‌کند و گرمای محیط را متعادل می‌سازد.

استفاده از گیاهان در طراحی فضای سبز

در طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا هم‌چنین می‌توان از انواع مختلفی از گیاهان استفاده کرد. همان‌طور که می‌دانید گیاهان از جمله عناصر زنده و پویایی هستند که برای خلق یک فضای سبز جالب و رویایی می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این دسته از جانداران، به طور دائم در حال تغییر و تحولند. استفاده از انواع مختلف گیاهان در هنگام طراحی فضای سبز ایده ال، علاوه بر ایجاد یک منظره سبز و رویایی، هم‌چنین می‌تواند در راستای دستیابی به اهداف دیگری نیز صورت بگیرد.

از جمله این اهداف می‌توان به کنترل وزش باد در محیط مورد نظر اشاره کرد. وجود گیاهان در فضای سبز ویلا و باغ ویلای شما هم‌چنین می‌تواند به کنترل و مدیریت فرسایش خاک نیز کمک کند. برای طراحی یک فضای سبز جالب توجه می‌توانید انواعی از گیاهان یک ساله دو ساله و .. را مورد استفاده قرار دهید. از جمله گیاهان یک ساله می‌توان به گل‌های اطلسی، لادن و .. اشاره کرد. هم‌چنین می‌توانید در طراحی این فضا از گیاهان دو ساله از قبیل گل شب بو نیز استفاده کنید.طراحی فضای سبزاستفاده از آلاچیق در طراحی فضای سبز

یکی دیگر از ایده‌هایی که می‌توان با استفاده از آن یک فضای سبز بسیار زیبا را طراحی و خلق کرد، به کارگیری آلاچیق است. همان‌طور که می‌دانید آلاچیق به یک فضای نیمه باز گفته می‌شود. به طور معمول از این فضا برای استراحت کردن، تفریح در فضای باز، گفتگو کردن و .. استفاده می‌کنند. در حال حاضر انواع مختلفی از آلاچیق‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در طراحی فضای سبز باغ ویلا و باغ مورد نظر خود استفاده کنید.

این دسته از محصولات را می‌توانید به صورت کاملا سفارشی شده فراهم آورید و یا از انواع مختلف آلاچیق پیش ساخته و آماده در بازار استفاده کنید. بعضی از انواع آلاچیق‌های فضای سبز ویلا و با غ ویلاها، شکل یک پاسیو دارند و از دیواره‌هایی از جنس یو پی وی سی ایجاد شده‌اند و سقف آن‌ها شیشه‌ای است. در برخی از موارد نیز طراحان برای تدارک دیدن یک آلاچیق مناسب برای فضای سبز باغ و باغ ویلا، آلاچیق‌هایی را طراحی می‌کنند که دیواره آن‌ها توسط گیاهان مختلف پوشیده شده است. برخی از طراحان نیز برای طراحی دیواره آلاچیق از متریال‌های مختلفی استفاده می‌کنند. از جمله این متریال‌ها می‌توان چوب ترمو، چوب روسی، چوب پلاست، فلز، سنگ، آجر و .. را نام برد.

استفاده از پرگولا در طراحی فضای سبز

پرگولا به نوعی سازه غیر مسقف گفته می‌شود که به طور معمول از این سازه برای طراحی فضای سبز باغ و باغ ویلا استفاده می‌کنند و یا آن را در وردی‌های مجلل، روف گاردن، مسیرهای تردد و.. مورد استفاده قرار می‌دهند. کاربرد این سازه می‌تواند طرح جالب توجهی را در فضای سبز مورد نظر شما ایجاد کند. در بیشتر مواد سقف پرگولا از الوارهای چوبی به وجود می‌آید که با فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گرفته‌اند. در هنگام طراحی سقف پرگولا هم‌چنین می‌توان از گیاهان مختلفی نیز استفاده کرد. گیاهان می‌توانند سقف پرگولا را به خوبی پوشش دهند و فضایی سایه روشن ایجاد کنند. از طرف دیگر وجود این گیاهان، زیبایی فضای سبز مورد نظر شما را افزایش خواهد داد. هم‌چنین می‌توان چند نیمکت جالب را نیز برای این سازه طراحی کرد تا از طریق آن، امکان نشستن و استراحت وگپ و گفت در این فضا فراهم گردد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات