طراحی فضای سبز پاسیو

طراحی فضای سبز پاسیو می‌تواند کمک زیادی به تأمین فضای سبز موردنیاز برای گذران ساعاتی از روز در کنار خانواده یا دوستانتان باشد. عملکرد اصلی یک پاسیو نگهداری از گیاهان و همچنین ناهارخوری و سرگرمی است. میزناهارخوری می‌تواند در مرکز این فضا قرار بگیرد و محیط دلپذیری را برای صرف غذا فراهم کند. در پاسیو باید ترکیبی از مواد و مصالح به‌گونه‌ای در کنار هم قرار بگیرند که باعث ایجاد شور و نشاطی در این محیط شوند.

می‌توان با استفاده از تخته‌های سرو سطحی از ظرافت روستایی را نشان داد که توسط نور طبیعی برجسته‌تر می‌شود. همچنین استفاده از نرده‌های فلزی و کابلی، درحالی‌که فضا را برای بقیه حیاط خانه باز نگه می‌دارد، باعث می‌شود که فضای سبز پاسیو جلوه‌ای مدرن به خود بگیرد.

افزودن نورگیرها باعث تغییر چشم‌انداز می‌شود، شما در زیر سقف پاسیو می‌نشینید و از تابش آفتاب به دورید اما به محیط بیرون متصل هستید.

با طراحی فضای سبز پاسیو شما درحالی‌که از فضای سبزتان لذت می‌برید از بادوباران و تابش مستقیم آفتاب در امانید.

نورگیرها نور موردنیاز گیاهان و فضای خانه را تأمین می‌کنند و فضایی آرام را برایتان فراهم خواهند کرد.

فضایی که می‌توانست مانند یک اتاق ساده طراحی شود تبدیل به یک مکان شیک و راحت برای جمع‌شدن افراد خانه می‌شود.

با چراغ‌های سقفی یک تجربه محیطی بسیار زیبا در فضا ایجاد کنید و این یک چیز ضروری برای طراحی فضای سبز پاسیو و نورگیر است. زیرا وجود این نورها در شب بسیار مهم است.

می‌توانید با نصب درهای شیشه‌ای بزرگ برای جداسازی فضاها در پاسیوی سرپوشیده زیبایی را در فضایتان دوچندان کنید. نصب نورگیر در پاسیوی سرپوشیده می‌تواند مشکل تأمین نور در اتاق نشیمن را کاملاً حل کند.

به طور معمول افزودن پاسیوی سرپوشیده باعث کم شدن تابش نور خورشید به اتاق مجاور می‌شود، اما با نورگیرهای سقف پاسیو می‌توان نور را به این قسمت‌ها نیز هدایت کرد.

معمولاً افراد بیشتر وقت خود را در داخل خانه می‌گذرانند بسیاری دنبال ارتباطات جدیدی با طبیعت هستند که اثبات شده دارای مزایای سلامت روحی و جسمی برای انسان است. طراحی فضای سبز پاسیو یکی از راه‌های آوردن طبیعت به خانه است.

وقتی شما در حال ایجاد یک فضای بیرونی یا حداقل فضایی هستید که به بیرون باز باشد، مطمئن شوید که نمای پاسیوی سرپوشیده خود را با معماری ساختمان هماهنگ می‌کنید.

بنابراین اگر بعد از ظهرهای پاییز خود را صرف تماشای برگ‌های زرد و خیره‌کننده درخت صنوبر حیاط خانه خود می‌کنید، یک طراحی فضای سبز پاسیو با قراردادن مبلمان ایجاد کنید تا ببینید ساختار جدید چگونه منظره شما را قاب می‌کند.

شاید شما به دیدن ستاره‌ها در شب علاقه‌مند باشید اضافه‌کردن نورگیرها مناظری برای دید در شب به آسمان را در اختیارتان می‌گذارند.

یکی از پیامدهای افزودن پاسیوی سرپوشیده این است که جلوی نور خورشید را می‌گیرد که در غیر این صورت نور از طریق پنجره‌ها وارد خانه شما می‌شود. اما یک راه‌حل ساده وجود دارد: اضافه‌کردن نورگیرهای سقف پاسیو.طراحی پاسیو و نورگیرطراحی دیوار سبز پاسیو

پانل‌های دیواری سبز ایده بسیار مناسبی برای استفاده در طراحی فضای سبز خانه است. وجود یک دیوار سرسبز از گیاهان زنده در یک مکان غیرمنتظره روی دیوار اتاق نشیمن می‌تواند زیبایی باغ‌های عمودی را به پاسیو خانه شما بیاورد.

یک دیوار زنده که شبنم از شاخ‌وبرگ آن چکه می‌کند، یکنواختی دیوارهای سفید را می‌شکند و همچنین زمینه‌ای سرسبز ایجاد می‌کند.

این پنل‌ها به‌اندازه کافی کوچک هستند و تقریباً در هرجایی آویزان می‌شوند، مراقبت از آنها بسیار آسان است و می‌توانند زیبایی گونه‌های متنوعی از گیاهان مختلف را در کنار هم به شما ارائه دهند.

انتخاب سخاوتمندانه گیاهان به‌خوبی انتخاب شده، پاسیو را به فضایی دلنشین تبدیل می‌کند که به‌عنوان بخشی جدایی‌ناپذیر از باغ شما احساس می‌شود.

گیاهان پاسیو

طیف خیره‌کننده‌ای از گیاهان وجود دارند که برای پاسیو ایدئال هستند. با اضافه‌کردن این گیاهان از رشد آنها در پاسیو، ساختار و رایحه بی‌نظیر آنها لذت ببرید. گیاهان پاسیو برای بالکن و تراس نیز عالی هستند.

درختانی مانند افرا و بوته‌های ژاپنی در گلدان‌های بزرگ پاسیو و یک نکته مهم و هستند، شاید شما بتوانید به‌راحتی از رنگ‌های روشن گل‌های تابستانی لذت ببرید. اما باید این نکته را در نظر بگیرید که هنگام آبیاری، آب را مانند یک آبشار از کناره‌های ظروف بیرون نریزید

هنگام طراحی فضای سبز پاسیو، نکات مختلفی باید در نظر گرفته شود. اینکه می‌خواهید چه نوع گیاهانی را پرورش دهید. چه چیزی برای شما مهم‌تر است گل، شاخ‌وبرگ یا هر دو؟ آیا می‌خواهید محصولات خوراکی پرورش دهید یا به گیاهان با نگهداری کم نیاز دارید؟

رایحه یکی دیگر از موارد مهم است؛ بنابراین اولویت داشتن گیاهان معطر ارزش دارد. اگر پاسیوی شما آفتاب زیادی می‌گیرد به یک مکان سایه‌دار برای نشستن احتیاج دارید، درختان کوچک می‌توانند جایگزین جذابی برای چترهای باغچه شوند.

در زیر برخی از بهترین گیاهانی که برای رشد در پاسیو مناسب‌اند را ذکر می‌کنیم:

به‌جای چتری، بوته‌ها و درختان کوچک گزینه خوبی برای تأمین سایه و رنگ طبیعی هستند.

گیاهان پوششی و گیاهان یک‌ساله

گیاهان پوششی و گیاهان یک‌ساله مانند گل آفتاب‌گردان مکزیکی، پیچک‌ها و کیهان نمونه خوبی از گل‌هایی است که می‌توانید آنها را در گلدان‌ها یا سبدهای آویز برای چاشنی رنگ پرورش دهید.

Philadelphus یا پرتقال‌های مسخره، گل‌هایی با رایحه‌ای دلپذیر مانند شکوفه‌های پرتقال دارند و به ایجاد سایه طبیعی نیز کمک می‌کند. سایر بوته‌های بهاره گل که می‌توانید پرورش دهید شامل گیاهان گل سرخ، همیشه بهار و ناز آفتابی است.

محصولات پاسیو

محصولاتی که می‌توانید در ظروف پاسیو پرورش دهید شامل کلم‌پیچ، گوجه گیلاسی، سیب‌زمینی و برگ‌های سالاد است. اگر پاسیوی شما مرز دارد، می‌توانید آنها را در زمین نیز بکارید.

اگر پاسیوی گرم و آفتابی دارید، به دنبال گیاهان مدیترانه‌ای مانند آویشن، مریم‌گلی، رزماری و بابونه بروید. برای سایه، نگاهی به این گیاهان سایه دوست داشته باشید تا رشد کند.

برای یافتن گیاه مناسب برای شرایط خود، مشاهده کنید که پاسیوی شما در زمان‌های مختلف روز چه میزان

آفتاب کامل یعنی بیش از شش ساعت و بخشی از آفتاب تقریباً نیمی از آن را فرامی‌گیرد.

سایه کامل بدین معنی است که پاسیوی شما کمتر از یک یا دو ساعت آفتاب یا فقط کمی آفتاب صبح دارد. هرچقدر عاشق یک گیاه شوید، قبل از خرید گیاه ابتدا نیاز آن را در نظر بگیرید: دوستداران سایه نمی‌توانند گرما را تحمل کنند و دوستداران آفتاب هرگز در سایه عملکرد خوبی ندارند.

نتیجه‌گیری

به‌طورکلی طراحی فضای سبز پاسیو و ایجاد مکانی زیبا و مفرح برای استراحت می‌تواند تأثیر زیادی در سلامت روح و روان افراد دارد. استفاده از گیاهان مختلف در این فضا می‌تواند به تصفیه هوای منزل کمک کند.

شما می‌توانید از انواع گیاهان آپارتمانی برای طراحی فضای سبز و نورگیرتان استفاده کنید. استفاده از گیاهان رونده آپارتمانی مانند گیاه پوتوس و اسفناج مالابا فضا را زیباتر می‌کند.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات