قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران

قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران در 1400 چگونه است ؟ این سوالی است که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید؛ چراکه محوطه سازی رستوران از جمله فعالیت‌های ضروری برای جذب مشتری محسوب می‌شود که به هیچ عنوان نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در این بین محوطه سازی مکان مهیجی مانند رستوران انواع مختلفی دارد. ما در این مقاله قیمت و هزینه انواع مختلف طراحی محوطه سازی رستوران را برای شما به صورت واضح شرح خواهیم داد.

عوامل مؤثر در برآورد هزینه محوطه‌سازی رستوران

  • طراحی محوطه رستوران
  • هزینه گیاهان
  • هزینه متریال
  • هزینه زمان و اجرای محوطه رستوران
  • هزینه نگهداری گیاهان
  • هزینه کاشت چمن
  • هزینه ساخت انواع سازه (آلاچیق – پرگولا – کلبه چوبی – آبنما)
  • طراحی محوطه رستوران

برای محاسبه قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران شما باید در ابتدای کار به طراحی محوطه توجه داشته باشید؛ چراکه قیمت طراحی با در نظر گرفتن نوع بنا، میزان نورگیر بودن رستوران و همچنین نوع رستوران محاسبه می‌شود. معمولاً رستوران‌های سنتی با رستوران‌های مدرن، طراحی‌ مجزایی دارند. به همین خاطر نوع کاربری رستوران با توجه به عادت و روحیه افراد از جمله مواردی است که برای طراحی محوطه رستوران باید به آن توجه شود.

هزینه گیاهان

گل و گیاه و گونه‌های متفاوت آن صددرصد یکی از موارد و فاکتورهای مهم برای محوطه سازی رستوران به حساب می‌آید؛ بدون شک شما باید یک هزینه کاملاً جداگانه را برای انواع گیاهان تاثیرگذار در طراحی فضای رستوران در نظر داشته باشید؛ چون نوع خاک و بسیاری از فاکتورهای مربوط به گیاهان با هزینه مجزا و متفاوت برای شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه متریال

قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران در سال ۱۴۰۰ با توجه به هزینه متریال نیز برای شما متفاوت است. به این دلیل که شاید شما علاقه داشته باشید که فضای سبز شما با سازه‌های اختصاصی و متفاوتی مانند استخر، باربیکو، آلاچیق یا بسیاری از سازه‌های این چنینی به نمایش گذاشته شود. بدین ترتیب نوع متریال بر روی قیمت ساخت محوطه رستوران تاثیرگذار است.

هزینه زمان و اجرای محوطه رستوران

مدت زمانی که تیم طراح به ساخت محوطه رستوران شما مشغول هستند نیز یکی از عوامل کلیدی و مهم بر روی قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران به شمار می‌آید؛ چرا که انواع مساحت و متراژ، زمان متفاوتی را برای اتمام محوطه سازی رستوران در بر می‌گیرد.

هزینه نگهداری گیاهان

تمامی گونه‌های گیاهی به نگهداری خاصی نیاز دارند تا در طولانی مدت شادابی و نشاط خود را حفظ کنند. این نگهداری را طراح و شرکت خاصی که به محوطه سازی رستوران شما پرداخته است بر عهده می‌گیرد. همیشه عواملی مانند سم پاشی، آبیاری، از بین بردن علف‌های هرز و بسیاری دیگر از این موارد هزینه خاصی را می‌طلبد که برای هر مترمربع نگهداری طراحی، شما باید هزینه متفاوتی را در نظر بگیرید.

هزینه کاشت چمن

چمن بدون هیچ اغراقی یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای محوطه سازی ساخت رستوران و زیباسازی فضای این مکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما برای هر مترمربع چمن، باید یک مبلغ خاص را در نظر داشته باشید؛ چون این هزینه در بین قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران همیشگی بوده و یک هزینه ثابت به حساب می‌آید. شما حدود این مبلغ را می‌توانید از1400000 به بالا در نظر بگیرید.

هزینه ساخت انواع سازه (آلاچیق – پرگولا – کلبه چوبی – آبنما)

سازه‌هایی مانند آلاچیق، کلبه چوبی، آبنما و آبشار مصنوعی، پرگولا و بسیاری از سازه‌های دیگر هرکدام متناسب با نوع محوطه رستوران در متریال، اندازه، اشکال و مصالح مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر کدام از این سازه‌ها یک هزینه مخصوص را برای شما به وجود می‌آورد که شما برای محاسبه قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران باید به هزینه ساخت هر کدام از این موارد دقت داشته باشید. شما می‌توانید هزینه ساخت انواع آلاچیق و یا پرگولا را از ۳۰ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان در نظر بگیرید. برای ساخت آبنما نیز 2500000 تومان به بالا از جمله هزینه‌های حدودی ساخت آبشار مصنوعی و آبنما خواهد بود.


قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران
محوطه سازی رستوران سنتی

محوطه سازی رستوران را شما به شکل‌های مختلف باید در نظر بگیرید تا این‌چنین فضایی دلپذیر برای مشتریان رستوران در هر فصل و موقعیتی به وجود آید. شما هم‌چنین در طراحی محوطه سازی فضای خاصی مانند رستوران باید به نوع رستوران توجه کنید؛ زیرا رستوران‌های سنتی یا رستوران‌هایی که فضای باز دارند، هرکدام نوع طراحی خاصی را می‌پسندند که باید به انواع مختلف آن توجه ویژه داشته باشید. افراد متخصص در این زمینه به خوبی می‌دانند که با چه نوع مصالحی و استفاده از چه نوع عناصر طبیعی و مصنوعی قادر هستند خدمات قابل توجهی را برای محوطه سازی رستوران پیاده کنند. به همین دلیل ضمن ارتباط با کارشناسان و مشاورین سایت در مورد قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران در سال ۱۴۰۰ و همچنین نوع طراحی اطلاعات قابل قبولی را می‌توانید به دست می‌آورید.

خلاقیت و ایده‌پردازی با ارائه یک قیمت مقرون به‌صرفه و مناسب از جمله ویژگی‌های یک طراح یا تیم کاربلد به حساب می‌آید. اصولاً محوطه سازی رستوران‌های سنتی را شما می‌توانید با توجه به سازه‌های خاصی در سبک‌های متفاوت قدیمی مورد استفاده قرار دهید. رستوران‎‌های سنتی همیشه طرفداران خاص خود را دارند و به همین دلیل یکی از مهم ترین طرح‌ها برای محوطه‌سازی رستوران به حساب می‌آید.

سخن پایانی

ما در این مقاله قیمت و هزینه محوطه سازی رستوران در سال ۱۴۰۰ را برای شما به صورت نکته‌ای با عوامل مؤثر شرح دادیم؛ چراکه قیمت و هزینه هرکدام از عناصر و مصالح برای ساخت محوطه رستوران متفاوت است. این نوع هزینه‌ها را باید شما برنامه‌ریزی شده در نظر بگیرید. اینچنین در پایان کار هزینه مورد نظر مقرون به‌صرفه تمام می‌شود. در واقع قیمت طراحی به نوع بنا و نوع رستوران اشاره می‌کند. حتی هزینه گیاهان و رسیدگی به هر کدام در متریال‌های مختلف و استفاده از سازه‌های متفاوت امروزی را نباید در برآورد هزینه بی تاثیر دانست. وجود سازه‌های گوناگون و خاصی همانند آبشار مصنوعی، دیوار سبز و موارد این چنینی باعث می‌شود تا هزینه مورد کاربرد بتواند با ماندگاری سازه برای شما مزایای قابل قبولی داشته باشد. جنس و کیفیت هرکدام از مصالح و سازه‌ها را باید مورد بررسی قرار دهید تا در کنار کیفیت عالی، در طولانی مدت به سود بالایی از آن دست پیدا کنید.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات