title

محوطه سازی ویلا، کردان

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

مشخصات پروژه

 • عنوان : محوطه سازی ویلا، کردان ،
 • -کارفرما آقای گلدار

  -300 مترمربع

  -طراحی و اجرای محوطه ویلا، استخر داخل، حیاط و آلاچیق

  -اجرا به مدت 9ماه

  -سبک پست مدرن

  -سال 2016

  ،

درباره پروژه

-کارفرما آقای گلدار

-300 مترمربع

-طراحی و اجرای محوطه ویلا، استخر داخل، حیاط و آلاچیق

-اجرا به مدت 9ماه

-سبک پست مدرن

-سال 2016

 
title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا یکی از هیجان انگیزترین کارهایی است که انجام آن می‌تواند برای صاحبان ویلا هیجان انگیز باشد. محوطه سازی باغ و ویلا می‌تواند به شما کمک کند تا به فضاهای مرده روحی تازه ببخشید و فضا را به محیطی آرامش بخش برای استراحت یا گذراندن تعطیلات تبدیل کنید. خیلی‌ها گمان می‌کنند که محوطه سازی کار راحتی بوده و می‌توانند تنها با دخالت دادن سلیقه شخصی خود اقدام به کاشت درختان و گل‌ها یا ساخت آلاچیق، طاق، استخر و... کنند. اما بهتر است بدانید که انجام این کار، درست همانند معماری و ساخت بناها، نیازمند طراحی فضا توسط یک فرد متخصص است. چنان چه شما زمان کافی را برای طراحی محوطه باغ و ویلا صرف نکنید و بخواهید کارها را بدون تفکر پیش ببرید، مسلما نتیجه دلخواه را به دست نخواهید آورد. برای محوطه سازی ویلا نکاتی وجود دارد که توجه به آن‌ها می‌تواند مفید و کارآمد باشد.

تعیین فرم کلی محوطه ویلا

برای محوطه سازی باید اول از همه فرم کلی محوطه را تعیین کنید. تعیین ک دید کلی نسبت به محیط و محوطه موجب می‌شود که شما بتوانید تناسب را به خوبی در محوطه ایجاد کنید و هزینه‌های مورد نیاز را از قبل برآورد کنید. این کار را می‌توانید به تنهایی یا با کمک یک طراح انجام دهید. طرح پرسش‌هایی در این باره می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. برای مثال بهتر است خود سوال کنید که آیا می‌خواهید طراحی فضا را به شکلی سنتی انجام دهید یا تمایل دارید محوطه سازی را به صورت مدرن انجام دهید؟ دوست دارید در محوطه باغ یا ویلای خود از کدام یک از عناصر آلاچیق، آبنما، دیوار سبز و... استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید یک فضای خصوصی طراحی کنید یا خیر؟ و...

ایجاد تناسب میان طراحی ویلا و محوطه

ضروری است که شما طراحی و محوطه سازی باغ خود را متناسب با سبک ویلا انجام دهید. معماری این دو قسمت باید به نحوی تکمیل کننده یکدیگر باشند و با هم تضادی نداشته باشند. برای مثال بهتر است اگر ویلا خود را به سبک مدرن ساخته‌اید، محوطه را به شکل سنتی طراحی نکنید تا تناسب فضا به هم نخورد.

ایجاد جاده در محوطه سازی باغ و ویلا

در محیط طراحی شده خود باید فضایی را به عنوان جاده در نظر بگیرید. جاده می‌تواند بازدیدکنندگان را از درب ورودی به قسمت‌های مختلف راهنمایی کند. ساخت این مسیر با استفاده از قلوه سنگ، واش بتن و... امکان پذیر است. همچنین به منظور زیبایی بیشتر می‌توانید حاشیه این جاده‌ها را با گل کاری تزیین کنید.

برای محوطه سازی به چه مقدار فضا نیاز داریم؟

در واقع نمی‌توان فضای مشخصی را برای محوطه سازی تعیین کرد؛ چرا که انجام این کار حتی در فضاهای بسیار کوچک امکان پذیر است. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که شما می‌توانید حتی در یک فضا به اندازه 1 متر مربع محوطه سازی کنید.

بهترین گیاهان برای محوطه سازی ویلا و باغ چه گیاهانی هستند؟

همان طور که می‌دانید، انواع مختلف گیاهان به نسبت به مقدار مشخصی نور نیاز دارند. برای مثال بعضی از آن‌ها در محیط‌های پر نور، برخی دیگر در سایه و بعضی در محیط‌هایی با نور متوسط بهتر رشد خواهند کرد. تعیین این که کدام یک از این گیاهان برای کتشت در محوطه شما مناسب‌تر است به میزان سایه افتادن در محیط توسط ساختمان ویلا یا ساختمان‌های مجاور بستگی دارد. برای انتخاب بهتر و متناسب‌تر پوشش‌های گیاهی بهتر است با افرادی که در این زمینه متخصص هستند مشورت کنید.محوطه سازی ویلامحوطه سازی ویلا در روف گاردن

گاه می‌توان با یک محوطه سازی ساده در قسمت بام ساختمان، یک با سبز یا روف گاردن برای گذراندن اوقات فراغت و خوردن یک شام خانوادگی ساخت. طراحی و ساخت روف گاردن در کنار کارایی بالا می‌تواند محیط را برای شما زیباتر و دلنشین‌تر کند.

اهمیت کاشت گل و گیاه در محوطه سازی

بدون کاشت گل و گیاه در محوطه ویلا، شما مسلما نمی‌توانید یک محیط زیبا و دلنشین ایجاد کنید. تاثیر کاشت گل و گیاه به قدری است که حتی ساخت زیباترین ساختمان‌ها هم نمی‌توانند عدم وجود آن را پوشش دهند. البته باید توجه داشته باشید که گل‌ها و گیاهان خود را کاملا متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب کنید تا به خوبی رشد کنند و محیط را برای شما زیباتر کنند.

طراحی آلاچیق در محوطه سازی ویلا

بدون در نظر گرفتن المان‌ها، قطعا طراحی محوطه شما ناقص به نظر خواهد رسید. یکی از کاربردی‌ترن المان‌هایی که می‌توان برای محوطه سازی ویلا از آن استفاده کرد، آلاچیق است. با قرار دادن این المان در محوطه ویلا، شما می‌توانید یک محیط آرامش بخش برای استراحت در فضای باز داشته باشید. در ساخت آلاچیق می‌توان از متریال مختلفی از جمله چوب و فلز استفاده کرد.

طراحی آبنما در محوطه سازی باغ و ویلا

آبنما نه تنها به زیباسازی محیط باغ و محوطه ویلای شما کمک می‌کند؛ بلکه می‌تواند با ایجاد صدای ریزش آب، محیط را آرامش بخش‌تر و دلنشین‌تر کند. انواع مختلف آبنما از جمله آبنمای کلاسیک، مدرن، شیشه‌ای، سنگی، صخره‌ای و... را می‌توانید برای محوطه سازی مورد استفاده قرار دهید.

طراحی دیوار سبز در محوطه ویلا

دیوار سبز یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به ساخت محوطه‌ای زیبا و دل انگیز کمک کند. شما می‌توانید از دیوار سبز طبیعی و مصنوعی برای ساخت ویلای خود استفاده کنید.

طراحی چتر باز در محوطه سازی باغ و ویلا

برای ایجاد سایه در محوطه ویلا جهت گذراندن یک بعد از ظهر خانوادگی یا دوستانه می‌توانید از چترهایی با ابعاد مختلف استفاده کنید. خبر خوب این است که این چترها قابلیت جا به جایی دارند و شما می‌توانید آن‌ها را به نقاط مختلف محوطه جا به جا کنید.

طراحی مبلمان در ساخت محوطه ویلا

برای محوطه سازی باغ و ویلا، همچنین می‌توانید از قرار دادن مبلمان در محیط استفاده کنید. انتخاب این المان کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

طراحی فلاور باکس در ساخت محوطه ویلا

فلاور باکس از دیگر متریالی است که می‌تواند محیط شما را زیباتر کند. این متریال جهت کاشت گل‌ها و گیاهان در محیطی به غیر از باغچه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با عناصر مختلفی که می‌توان برای ساخت محوطه ویلا و باغ مورد استفاده قرار داد با شما صحبت کردیم. هر چند که ساخت محوطه یک کار کاملا سلیقه‌ای است؛ اما بهتر است برای طراحی آن با یک متخصص طراحی کاربلد مشورت کنید. با انجام این کار می‌توانید سلیقه خود را به شکلی زیباتر، بهتر و دل نشین‌تر در محیط اجرا کنید.