title

مدل زیباترین طراحی ویلای کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

تعریف ویلای کلاسیک

در اساس به هر ویلایی کلاسیک و مدرن گفته نمی شود. ویلایی کلاسیک خوانده می شود که بتواند چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب کند، نیازی نیست که برای ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک هزینه زیادی خرج شود در واقع در زمینی به متراژ بسیار کم هم می توان با حداقل امکانات یک ویلای کلاسیک و زیبا ساخت که چشم هر بیننده ای مجذوب آن شود. این گونه ویلاها در مناطق خوش آب و هوا هم چون لواسان، سواحل مازندران و حتی شیراز بسیار زیاد دیده می شود و افراد از دیدن چنین مکانی به وجد می آیند فقط کافی است که طراح آن خوش سلیقه باشد و به اصول و قواعد زیباترین طراحی ویلای کلاسیک پایبند باشد.


1039526478641001B


مدل های زیباترین طراحی ویلای کلاسیک در ایران

معمولا این مدل ها در کشور ها به انواع مختلفی خود را نشان داده اند. ویلای کلاسیک یعنی داشتن فضای بیرونی و داخلی زیبا و چشم نواز، در ویلاهای کلاسیک امروزی بیش تر به نمای خارجی آن اهمیت داده می شود که این طرز تفکر در کشور ما اشتباه است زیرا ممکن است برای بار اول مخاطب گول بخورد و وارد ویلا شود، اما برای بار دوم چنین اشتباهی را مرتکب نمی شود. اما در کشور ایران و سایر کشورهای پیشرفته در این زمینه برای ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک احتیاج به عواملی است که این عوامل در ادامه به صورت کامل تشریح شده است.


1039527478641001B


عوامل ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک

ویلا به مکانی گفته می شود که از چهار طرف باز باشد و بیننده بتواند چه در داخل و چه خارج از ویلا چهار طرف منطقه جغرافیایی ویلا را ببیند. عمدتا ویلاهایی با طرح های کلاسیک در مناطق خارج شهری ساخته می شود هر چند در کلان شهرهای ایران و در شمال آن ها خانه هایی با همین روال و با سقف های شیب دار ساخته شده اند، اما به هر حال مرسوم است که این مکان ها در مناطق خوش آب و هوایی ساخته شوند.

برای ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک عوامل زیادی دخیل هستند که باید چه کارفرما و چه طراح این عوامل را به شکل کامل انجام دهند. مهم ترین نکته در خصوص مرحله طراحی ممکن است طراح و کارفرما ایده های مختلفی داشته باشند که با همدیگر هم خوانی نداشته باشد اما به هر حال تلفیق این دو ایده طبق استاندارد های ساخت و ساز ویلا می تواند منجر به ساخت زیباترین طراحی ویلای کلاسیک در دل طبیعت شود.

اولین گام برای قضیه طراحی شناخت منطقه جغرافیایی که قرار است ویلا در آن جا ساخته شود. این مطالعه باید توسط معمار صورت بگیرد و این که تمامی عوامل توپوگرافی منطقه باید به صورت کامل بدان پرداخته شود. هم چنین نکته دیگری که در گام نخست باید رعایت شود بررسی خاک منطقه و مقدار شیب آن از درجه اهمیت بالایی برخوردار است که همگی این موارد توسط طراح صورت می پذیرد.

گام دوم جمع کردن ایده های کارفرما و طراح در کنار یکدیگر و صورتجلسه ای در این باره که از ترکیب این موارد بتوانیم به بهترین نتیجه برسیم. نتیجه ای که هم گام با زیباترین طراحی ویلای کلاسیک باشد و چه در بخش داخلی و چه خارجی ویلا مورد استفاده قرار گیرد.


1039527478641001B


تهیه نقشه و پلان از مراحل اصلی طراحی ویلاست. تهیه پلان باید توسط معمارین باتجربه و با الهام گرفتن از پروژه های قبلی اما منحصر بفرد انجام گیرد تا در مرحله اجرایی به سادگی بتوان این پلان را اجرایی کرد. باید دقت داشته باشیم که این طراحی پلان باید هم در بخش داخلی و هم قسمت خارجی ویلا صورت بپذیرد.

در واقع تهیه پلان ریشه اصلی زیباترین طراحی ویلای کلاسیک است. باید معمار به این نکته توجه داشته باشد که در سایت مربوطه نحوه استقرار تمامی بخش های داخلی ویلا به شکل متناسب و هارمونی صورت بپذیرد تا فضاهای پرت محیط داخلی و خارجی ویلا به حداقل برسد. نحوه تقسیم این بخش ها و چگونگی ارتباط و نزدیکی هر کدام از بخش های اتاق خواب، نشیمن، بالکن، حیاط، پارکینگ، سرویس بهداشتی و دیگر عوامل تاثیر بسیار زیادی هم در استاندارد سازی کار و هم در زیباترین طراحی ویلای کلاسیک دارد.

طراحی سازه نیز یکی دیگر از عوامل طراحی است که در ویلاهای کلاسیک باید بسیار به آن توجه شود، طراحی سازه بایستی هماهنگی بسیار زیادی با طراحی پلان داشته باشد و به نوعی هم سو و موازی با آن حرکت کند. در بسیاری از ویلاهای به اصطلاح مدرن و کلاسیک این بخش از اهمیت کمی برخوردار است و به همین دلیل چشم نوازی و دل ربایی در نمای ویلا به مقدار بسیار زیادی کاهش داشته است.

اما در کنار طراحی نمای ویلا، متریال ان از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می شود، دقت داشته باشید که تمامی این عوامل برای زیباترین طراحی ویلای کلاسیک به همدیگر وابسته هستند و اگر خدایی ناکرده قسمتی از این عوامل به صورت ناقص تکمیل شود در آینده با مشکلات عدیده ای در فاز اجراء روبه رو می شویم. متریال هم عاملی است که باید فونداسیون طراحی پلان و سازه ویلا به صورت کامل و درست اجراء شده باشد تا مهندس ناظر بتواند متریال درستی از سیستم داشته باشد تا با کم ترین هزینه بتواند مصالح مورد نیاز در نمای داخلی و خارجی ویلا داشته باشد.

اما برای ویلاهایی با زمینی بزرگ تر از 500 متر احتیاج به طراحی نمای حیاط و حتی پارکینگ برای آن است، این بخش هم باید در کار زیباترین طراحی ویلای کلاسیک قرار بگیرد تا بتوان نهایت استفاده و بهره را از متراژ زمین برد. طراحی حیاط ویلا از نکات بسیار مهم و ظریفی است که معمار بایستی بدان توجه ویژه ای داشته باشد زیرا زیبا کردن هر چه بیشتر این قسمت می تواند به زیبا شدن نهایی ویلا کمک کند. در این قسمت و تا حد توان می توان از بهترین و زیباترین مصالح ساختمانی استفاده کرد بدون این که ایمنی و امنیت ساختمان به خطر بیفتد و هدف از اجراسازی این بخش در وهله اول زیباتر کردن ویلای کلاسیک است.

به هر حال توجه کردن به این نکات قبل از ساخت و طراحی ویلای کلاسیک در زیباترین طراحی ویلای کلاسیک می تواند موثر باشد و در این زمینه می توانید از مشورت افراد خبره و توانا بهره بگیرید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید