title

معرفی جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در ایران می توان از جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک می توان الهام خاصی گرفت و در طراحی و رسم پلان ویلای خود از این طرح ها نهایت استفاده را ببریم. در این مقاله به معرفی این ساختمان ها می پردازیم.

در ایران می توان از جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک می توان الهام خاصی گرفت و در طراحی و رسم پلان ویلای خود از این طرح ها نهایت استفاده را ببریم. در این مقاله به معرفی این ساختمان ها می پردازیم.

ویلای کلاسیک

برای معماران، ساخت و ساز و هم چنین تهیه طرح و پلان از نقشه ویلاهای کلاسیک یکی از جذاب ترین کارها به شمار می رود و می توان با الهام گرفتن از حس هنرمندانه ای که در ذهن دارند به جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک بیندیشند. تمامی این معماران همیشه سعی می کنند که این طرح های جدید هم سو و هماهنگ با نظرات کاربران باشد و این که نمای داخلی و بیرونی ویلا با محیط خارجی هماهنگ باشد و به هر چه زیباتر شدن شهر کمک کند. از این رو بهره گرفتن از جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک ‎ می توان تراوشات ذهن معماران را بیشتر کند و این اقدام نتیجه ای به جزء ساخت ویلاهای کلاسیک و بی نظیر ندارد. در این مقاله سعی می کنیم به معرفی جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک که از سبک های متفاوتی چه در نمای ساختمان و چه در داخل آن استفاده شده بپردازیم.


1039529123741001B


جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک در ایران

در کشور ایران شاهد ویلاهای کلاسیک و زیبا در شهرهای توریستی و خوش آب و هوا هستیم. توجه کردن به این سبک ها می تواند منبع الهام بسیار مناسبی برای طراحی پلان و نقشه ویلای مدنظر باشد، اما ممکن است برخی از این ویلاها قدیمی باشند هر چند ظاهری چشم نواز دارند اما در این مقاله هدف معرفی جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک ‎ است که باید بدان بپردازیم.

ویلاهای کلاسیک در دو بخش نمای داخلی و نمای خارجی تقسیم بندی می شوند، نخست نمای داخلی ویلا ساخته می شود و سپس نمای خارجی و هماهنگ با نمای داخلی ویلا مورد طراحی معماران قرار می گیرد. توجه کردن به نمای خارجی به همان اندازه نمای داخلی ویلا اهمیت دارد، زیرا در نمای خارجی همیشه ویلای جلوی چشم است و تعداد افراد زیادی آن را می بینند. تعیین مناسب رنگ و شکل ظاهری ویلا با محیط خارجی ویلا می تواند یکی از پارامترهای اصلی در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک به شمار رود. معمولا در سبک های جدید در نمای خارجی ویلا، شیشه های آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تعیین درست این شیشه ها به طوری که به شکل ظاهری ویلا بخورد نقشی تعیین کننده در زیباسازی ویلا بر عهده دارد. بخش های بیشتر را در ادامه با همدیگر می خوانیم.


1039520223741001B


جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش خارجی

در متن بالا عنوان کردیم که شیشه های کلاسیک در زیباسازی ویلای مدرن بسیار تاثیر گذار است. اندازه شیشه هم می تواند نقشی تعیین کننده در نمای خارجی ویلای کلاسیک داشته باشد به طوری که اگر اندازه بزرگ و یا کوچکی برای شیشه های ویلا تعیین شود منجر به کاهش زیباسازی ویلا می شود.

امروزه در کشور ما استفاده از سنگ های تزئینی و زیبا هم چون مرمر در نمای خارجی ویلا زیاد به چشم می خورد. به شرطی که این سنگ ها به نمای داخلی ویلای بیاید و مردم با دیدن آن بتوانند لذت ببرند. بتن و آلیاژهای متنوعی نیز در بخش نمای خارجی ویلا می توان به کار برد به شرطی که استفاده از آن مغیر قوانین و مقررات ملی ساختمان نباشد و با نظر معمارین با تجربه هم سو باشد می توان از آن بهره برد.

بخش خارجی ویلا تنها معطوف به نمای خارجی ساختمان نیست، بلکه تزئین گل و گیاه و هم چنین آراسته کردن ویلاهای حیاط دار و پارکینگ دار را نیز شامل می شود. توجه کردن به این بخش ها باید توسط معماران با تجربه صورت بگیرد تا خلاقیت های ذهنی معمار در بخش خارجی ویلا قابل مشاهده باشد. در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک ‎ در ایران، قسمت های مختلفی هم چون آلاچیق های چوبی و زیبا و کباب پز چوبی، آب نماهای مصنوعی و جذاب و هم چنین گل و گیاه های متنوع استفاده می شود و برای این موارد بهتر است هم سو با نظرات کارفرما شکل بگیرد.


1039521223741001B


جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش داخلی

معمولا کار زیادی در بخش داخلی ویلاهای کلاسیک اتفاق افتاده که در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک اتفاقات جدید زیادی به چشم می خورد. این اتفاقات جدید بیشتر در مورد تابش نور و تهویه ویلا اتفاق افتاده به طوری که در سبک جدید ویلاسازی عنوان می شود که تابش نور خورشید بایستی از پنجره اتاق نشیمن ویلا حداکثر دیده شود، هم چنین تابش نور آفتاب در آشپزخانه ویلا هم باید به وضوح دیده شود و این که این بخش از ویلا نباید از داشتن نور آفتاب محروم باشد.

اما در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک ‎ مربوط به بخش داخلی اتفاقات زیاد راجب به جانمایی بخش های مختلف ساختمان رقم خورد به طوری که در سبک جدید معمارین معتقدند که حتی الامکان دو سرویس بهداشتی برای ویلا تهیه شود یکی برای اشخاص و صاحبان ویلا و دیگری برای افراد مهمان و یا کسانی است که ویلا را اجاره کرده اند. هم چنین ساده سازی بخش داخلی ویلا و شلوغ نکردن زیاد آن توسط لوازم غیر ضروری یکی از کارهای اصلی در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک به شمار می رود و اشخاص باید بدان توجه داشته باشند. تمامی این مدل ها توسط معمارین به کارفرمایان باید معرفی و شرح داده شود

در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش داخلی ویلا از سبک های معماری قدیمی هم الهام گرفته شده و در این راستا از مدل های رومی و استانبولی در طراحی داخلی استفاده می شود و برای آشنایی بیشتر در این موارد بهتر این سبک ها را با دقت مطالعه بفرمایید.

به هر حال امروزه ساخت ویلا یکی از موارد مهم و اساسی پروژه های بزرگ معماری است و هر روز مدل های جدیدی از سبک های متنوع راجب به این علم به وجود می آید و معماران بایستی به معرفی هر چه بهتر این سبک های جدید بپردازند.

بهتر است در جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک ‎ تمامی سبک های نو و به روز توسط معمارین شرح داده شود و هر آن سبکی که به مدل ویلا می آید باید مورد بررسی قرار گیرد و از آن استفاده شود. نکته آخری که لازم است عنوان شود این سبک های حدید ممکن است از نظر مقاوم سازی مصالح با همدیگر تفاوت هایی داشته باشند و بهتر است اطلاعات جامعی در این خصوص و در مورد مصالح ساختمانی جدید کسب کنید تا در کار جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک مشکلی به وجود نیاید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما ارتباط بگیرید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید