title

مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در این مقاله سعی می کنیم به مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن چه در خارج و چه در محیط داخلی آن بپردازیم تا افرادی که قصد ساختن این مکان را دارند با این اصول آشنایی پیدا کنند.

در این مقاله سعی می کنیم به مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن چه در خارج و چه در محیط داخلی آن بپردازیم تا افرادی که قصد ساختن این مکان را دارند با این اصول آشنایی پیدا کنند.

اصول طراحی ویلای مدرن در بخش داخلی

در دنیای امروزی انسان به دنبال کوچک ترین فرصتی می گردد که از محیط پر تلاطم شهری خارج شود، به همین دلیل بهترین مکان برای پناه بردن به طبیعت، ویلاست. در کشور ما و به دلیل وجود مناطق بکر طبیعی و هم چنین آب و هوای جذاب و دلربا در شمال کشور، ویلاهایی مدرن و با کلاس طراحی شده اند که هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. برای طراحی تمامی ویلاهای مدرن چه در داخل و چه در خارج خود از نکات مهمی بهره گرفته شده است که بر خود لازم می دانیم این اصول طراحی ویلای مدرن را بیان کنیم. در حال حاضر برای ساخت و ساز ویلاهای مدرن از زمینی به متراژ بزرگ استفاده می کنند که معماران در این زمین بزرگ بتوانند ایده های خود را پیاده سازی کنند. اما در این قسمت می خواهیم به قسمت داخلی ویلا بپردازیم که مهم ترین نکته در خصوص اصول طراحی ویلای مدرن به حساب می آید. برای طراحی داخلی این ویلاها معمولا از سقف هایی به ارتفاع بزرگ استفاده می کنند. یکی از مهم ترین نکاتی که باید رعایت شود جداسازی قسمت های خصوص و عمومی ویلاست که باید حتما به صورت اختصاصی و توسط هنر معماری از همدیگر جدا شود و زمانی که مهمانی به داخل ویلا می آید احساس بدی نسبت به استفاده از مکان های خصوصی صاحب ملک نداشته باشد.


1039522851741001B


نکته ای که امروزه در اصول طراحی ویلای مدرن در بخش داخلی زیاد بدان توجه می شود استفاده از کمدهای زیبا با جنس MDF و درب باز شو است که می تواند چهره ویلا را در بخش داخلی به کلی تغییر دهد. این نکته نیاز به طراحی دکوراسیون و خلاقیت طراح را دارد که بخواهد چگونه از این کمدها برای ویلا استفاده کند. بهره گرفتن از ویوی بیرون ویلا به طوری که حداقل غروب خورشید را بتوانیم در داخل ویلا نگاه کنیم نیز می تواند پارامتری تاثیر گذار در جهت اصول طراحی ویلای مدرن در بخش داخلی باشد.

اصول طراحی ویلای مدرن در بخش خارجی

اما پس از انجام دادن اصول طراحی ویلای مدرن در قسمت داخلی، نوبت به بخش خارجی آن می رسد قسمتی که از اهمیت زیادی برای افزایش نشاط و شادی ساکنین برخوردار است و اگر این اصول به درستی رعایت نشود نمی توان انتظار یک ویلای مدرن داشته باشیم. بخش خارجی ویلا باید به گونه ای طراحی شود که متناسب و همزاد با بخش داخلی آن باشد به صورتی که تمامی اصول طراحی ویلای مدرن در بخش خارجی بایستی رعایت شود.


1039523851741001B


به فرض مثال باید چیدمان درست و مناسبی در خصوص استفاده از باربیکیو و آلاچیق های حیاط ویلا داشته باشیم که هم به ویلا بیاید و هم این که ساکنین آن به راحت ترین شکل ممکن بتوانند از آن استفاده کنند و دغدغه ای در خصوص طریقه استفاده از آن را نداشته باشند. چینش گل و گیاه با توجه به موقعیت جغرافیایی ویلا نیز از مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن به حساب می آید و اگر از گل و گیاهی استفاده کنیم که به آب و هوای منطقه نخورد و یا از لحاظ زیبایی تاثیری در بخش خارجی ویلا نداشته باشد به دغدغه ای مهم برای صاحب ملک تبدیل می شود.

اما به غیر از این موارد نکات مهم دیگری نیز در رابطه با اصول طراحی ویلای مدرن در بخش داخلی و چه در قسمت خارجی آن وجود دارد که بایستی حتما مورد استفاده کاربر قرار گیرد. این اصول از تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده و هماهنگی و همگامی بسیار زیادی با مدیریت زیست محیطی و جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی های محدود را دارد. پیشنهاد می کنیم برای تامین برق مورد نیاز ویلا از سلول های خورشیدی استفاده شود، این سیستم می تواند برق مورد نیاز یک ویلا را تامین کند بدون این که بخواهیم برق شهری برای ویلا بکشیم. استفاده از سلول های خورشیدی هم به ویلا جذابیت خاصی می بخشد که از جدیدتری و به روز ترین نوآوری های روز دنیا استفاده شده و هم مصرف برق را برای صاحب ویلا به شدت کاهش می دهد.

برای تامین آب گرم مورد نیاز ویلا هم می توان از آبگرمکن های خورشیدی استفاده کرد که این مورد هم در کاهش مصرف انرژی های فسیلی بسیار موثر است. دقت داشته باشید که رعایت این موارد در کنار اصول طراحی ویلای مدرن منجر به ساخت ویلایی می شود که تمامی قواعد مربوط به ساخت یک ویلای مدرن را انجام داده است.


1039524851741001B


اما آخرین نکته در خصوص اصول طراحی ویلای مدرن، توجه زیاد به نورپردازی های زیبا چه در خارج و چه در داخل ویلاست. قسمت جدایی ناپذیر یک ویلای مدرن است. بهتر است در قسمت خارجی و بر روی پنجره های مربوط به ویلا از نورپردازی زیبا به همراه گل و گیاه استفاده کنیم که قسمت خارجی ویلا را به صورت شگفت انگیزی زیباتر می کند.

در تعریف ویلای مدرن به مکانی گفته می شود که ساکنین چه در داخل و چه در خارج از آن احساس آرامش و رضایت بخشی دارند و از بودن در آن جا لذت می برند. به همین دلیل رعایت نکات و اصول اولیه در خصوص بخش های داخلی و خارجی ویلا، بسیار مهم و تاثیر گذار است و اگر اصول طراحی ویلای مدرن به درستی رعایت نشود بعد از مدتی افراد از بودن در ویلا احساس نارضایتی دارند. به همین دلیل رنگ های به کار گرفته شده در ویلا، نورپردازی های جذاب، استفاده از مواد و مصالح مرغوب و امروزی و چیدمان درست المان های داخلی و خارجی ویلا، از مهم ترین نکات مربوط به اصول طراحی ویلای مدرن است.

به هر حال برای رعایت اصول طراحی ویلای مدرن در قسمت خارجی ویلا، مهم ترین نکته جانمایی درست المان هایی که قرار است در بخش داخلی ویلا مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که این المان ها به صورت درست و صحیح در ویلا مورد استفاده قرار می گیرد، ساکنین ویلا زمانی که به بخش خارجی آن میرسند احساس آرام و لذت بخشی را خواهند داشت و زمان زیادی را در آن جا سپری می کنند.

به هر حال در رابطه با اصول طراحی ویلای مدرن چه در بخش داخلی و در قسمت خارجی آن، نکات زیادی باید از سوی معمار رعایت شود که در این مقاله به مهم ترین این نکات پرداختیم.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید