بازسازی و نوسازی خانه ویلایی در شمال

آب وهوای معتدل ومرطوب ونحوه ی طراحی ومعماری خانه ها درشمال ایران واستان مازندران باعث جذب گردشگران ومسافران ایرانی وخارجی شده است.با این حال ،برخی افرادبرای گذراندن اوقات فراغت یازندگی،مایل هستند دراین مناطق خانه های ویلایی خریداری کنند.به دلیل بارندگی وآب وهوای معتدل ومرطوب،بازسازی ونوسازی خانه های ویلایی درشمال باید به گونه ای باشد که با وضعیت موجود سازگاری داشته باشد. نوسازی ویلا کار بزرگی است پس کلید بازسازی خانه شما با بودجه و زیبایی این است که در درجه اول برنامه ریزی کامل کل فرایند باشد. بخشهای زیر نشان می دهد که چگونه می توانید با توجه به فضایی که در اختیار دارید ، کل برنامه های بازسازی خود را به زیر برنامه ها تقسیم کرده و خانه خود را به طور موثر بازسازی کنید.

مراحل بازسازی و نوسازی خانه ویلایی در شمال

اگر قصد دارید کل خانه ویلایی خود را بازسازی ونوسازی کنید و نمی دانید از کجا شروع کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید.

1.مشخص کنید خودتان چه چیزی را می توانید تعمیر و بازسازی کنید - و چه چیزی به پیمانکار نیاز دارد.

2.بودجه خود را تعیین کنید.

3.در مورد طراحی و سبک منزل خود تصمیم بگیرید.

4.اخذ مجوزهای مناسب

5.تحقیق درباره بیمه سازنده

6.یک جدول زمانی ایجاد کنید و طبق آن پیش بروید.

7.زمان شروع رسیده است!

با برنامه ریزی و آمادگی مناسب ، کل پروژه شما می تواند بدون مشکل پیش برود. این مراحل به شما کمک می کند تا روند بازسازی ونوسازی درمنطقه ی شمال کشور رابه خوبی شروع کنید. برنامه ریزی درمورد ساخت وساز به شما آرامش خاطر می دهد و از اشتباهات پرهزینه در آینده جلوگیری می کند.

این مقاله در مورد نوسازی جزئی خانه یا بازسازی اتاق نیز صدق می کند. تنها مرحله ای که باید اضافه کنید این است که تصمیم بگیرید کدام اتاق ها را می خواهید تعمیر کنید.

1. مشخص کنید خودتان چه کاری را می توانید انجام دهید و برای چه کاری به پیمانکار نیاز دارید.

اکثر مردم برای تأمین هزینه بازسازی کل خانه خود به طور همزمان مشکل دارند. همین طور آنها می خواهند تا جای ممکن درهزینه ها صرفه جویی کنند. برای این کار ابتدا تصمیم بگیرید که کدام قسمت از بازسازی را خودتان می توانید انجام دهید و برای انجام کدام یک به پیمانکار نیاز دارید.کارهایی مانند نقاشی ، نصب تخته ، تخریب در مقیاس کوچک (مانند پیشخوان یا مجموعه ای از کابینت) یا حتی نصب کفپوش را می توان توسط آماتورها انجام داد. اما نصب در یا پنجره و پروژه های بزرگ تخریب ممکن است دشوارتر باشد.

دو گزینه دیگر

اگربه اندازه کافی هزینه دارید ، می توانید پیمانکارانی را برای انجام بازسازی خانه خود استخدام کنید. اگر وقت ندارید خودتان پروژه را انجام دهید ، این گزینه ی بسیار مناسبی است.

آخرین گزینه این است که کل بازسازی خانه را به تنهایی درصورت داشتن مهارت های لازم انجام دهید. این امر در صورتی امکان پذیر است که وقت داشته باشید و مایل به یادگیری چیزهای جدید باشید.

تنها کاری که باید انجام دهید ایجاد یک طرح است.دراینجا در مورد نوشتن چند جمله برای اتاق هایی که می خواهید بازسازی کنید و پیمانکارانی که می خواهید با آنها تماس بگیرید بیشتر صحبت نمی کنم. در عوض ،اطلاعات جامع تری در اختیار شما می گزاریم.

ایده ما این است: شما پروژه را کاملاً با هدف اصلی برنامه ریزی می کنید.سپس از راهنمای ما پیروی کنید و ادامه دهید.

2. بودجه شما چقدر است؟

هنگام تعیین بودجه ، موارد زیادی را باید در نظر گرفت: پیمانکاران ، رنگ ، کفپوش یا فرش ، کابینت ها و موارد دیگر - به همراه ابزار و تجهیزات برای نصب هر یک از این موارد.همچنین باید زمان انجام هر کار را هم در نظر بگیرید. به همین دلیل انتخاب یک پیمانکار حرفه ای بسیار مهم است.

3. نوع طراحی و سبک خانه خود را هرچه سریع تر انتخاب کنید.

اگر در حال بازسازی کل خانه خود هستید ، احتمالاً می خواهید هر اتاق از نظر سبک و طراحی خاص وزیبا به نظربرسد یا حداقل در فضاهای اصلی تجمع مانند آشپزخانه واتاق نشیمن. ممکن است شما خلاقیت بیشتری داشته باشید یا نظر افراد دیگر برای شما جالب باشد.

هنگام تصمیم گیری در مورد سبک خانه خود ، یک شرکت معماری و دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید و با طراحان آن مشورت کنید. یا اگر نمی خواهید باشرکت های طراحی ودکوراسیون داخلی مشورت کنید ، حداقل با دوستان و خانواده خود در مورد نوسازی ویلا خود صحبت کنید یا کمی ازوقت خود را برای جمع آوری ایده های مختلف در شبکه های مجازی صرف کنید.

4. اخذ مجوزهای مناسب

برخی از پروژه های نوسازی ویلا درشمال نیاز به مجوز دارند. تغییرات ساختاری ، پنجره های جدید و لوله کشی یا تعمیرات الکتریکی رایج ترین بازسازی های خانه هستند که به مجوز نیاز دارند. بازسازی های کوچکتر مانند جایگزینی کف و رنگ آمیزی نیازی به مجوز ندارند.

5. درمورد بیمه سازنده تحقیق کنید

برای پروژه های عمرانی بزرگ ، ممکن است در درجه اول برای پوشش خسارت اموال ناشی از بلایای طبیعی ، سرقت و خرابکاری بخواهید بیمه سازنده را هم در نظر بگیرید. و ابتدا تدابیر مالک خانه خود را بررسی کنید تا ببینید آنها چه چیزی را پوشش می دهند و سپس تصمیم بگیرید که آیا به بیمه ی دیگری احتیاج دارید یا خیر.اما اگر در حال بازسازی در مقیاس کوچک یا بازسازی فضای داخلی خانه خود هستید ، با خیال راحت به مرحله 6 بروید.

6. یک جدول زمانی تهیه کنید و طبق آن پیش بروید.

بهترین راه برای کاهش استرس در طول پروژه بازسازی ، ایجاد یک جدول زمانی است. بدون زمان بندی ، بازسازی خانه می تواند سالها طول بکشد.

ایجاد یک جدول زمانی می تواند به شما در پیشبرد این روند کمک کند. هر طرحی را که شما تعیین کرده اید می تواند به پیمانکار شما نیز پیشنهاد شود و آنها تمام تلاش خود را می کنند تا به چارچوب زمانی شما پایبند باشند.

7. شروع کنید!

اکنون که برنامه بازسازی ونوسازی خانه ویلایی خود را به طور کامل برنامه ریزی کرده اید ، وقت آن است که شروع کنید! از وارد شدن به خانه نترسید. با رعایت نکات بالا ، در راه بازسازی کل خانه خود هستید!

نکات حرفه ای

در هنگام بازسازی خانه خود ، این نکات حرفه ای را در نظر بگیرید.

_به خودتان زمان اضافی بدهید

هنگام برنامه ریزی برای نوسازی خانه ، به خود زمان بیشتری بدهید تا استرس را کاهش دهید.هیچ چیز بدتر از عجله برای به پایان رساندن یک پروژه در حالی که زمان کافی وجوددارد، نیست. اگر می خواهید واقعاً ایمن باشید ، زمانی را که فکر می کنید هر مرحله از این روند طول می کشد ، دو برابر کنید. به این ترتیب ، زمانی که همه چیز بیش از حد انتظار طول می کشد ، احساس نمی کنید که عقب افتاده اید.

به خصوص اگر قبلاً کل خانه را بازسازی نکرده اید ، لازم است به خودتان زمان بیشتری بدهید. با فراگیری فرایند بازسازی خانه ، مدت زمان بیشتری طول می کشد.

_قبل از شروع بازسازی درمورد چندین پیمانکار تحقیق کنید

به احتمال زیاد شما نمی توانید کل بازسازی ونوسازی خانه را به تنهایی انجام دهید.برخی از وظایف مانند معماری ، طراحی داخلی ، تعمیر کفپوش و پروژه های بزرگ تخریب بهتر است به حرفه ای ها سپرده شود.اما ، حتی متخصصان می توانند خدمات بی کیفیت ارائه دهند یا هزینه زیادی از شما بگیرند!

بسته به خدماتی که نیاز دارید ، ممکن است مجموعه مناسبی از پیمانکاران که خدمات با کیفیت بالا ارائه می دهند یا پیمانکاران غیرقابل اعتماد که خدمات ضعیفی ارائه می دهند پیدا کنید. به همین دلیل مهم است که به خود چند گزینه بدهید. سپس می توانید نرخ ها را مقایسه کرده و بدانید که قیمت خدمات شما چقدر خوب است.

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دارکوب اولین شرکت معماری و دکوراسیون داخلی بر مبنای علم روانشناسی میباشد که از سال 1388 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده است وپیشرو درارایه دهنده انواع طراحی ها دکوراسیون داخلی می باشد.اگرهنوز هم نقشه ی راه را برای نوسازی ویلای خود نمی دانید همین حالا باکارشناسان شرکت دارکوب تماس بگیرید و سپس قدم به قدم هر قسمت از خانه خود را همانطور که در بالا ذکر شد بازسازی کنید.دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات