title

نکات بهترین طراحی ویلای کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • یک طراح و معمار باید بداند که هر طرح و نقشه ای که در بخش داخلی ویلا پیاده سازی می کند بر افکار و عقاید ساکنین ویلا تاثیر گذار است

یک طراح و معمار باید بداند که هر طرح و نقشه ای که در بخش داخلی ویلا پیاده سازی می کند بر افکار و عقاید ساکنین ویلا تاثیر گذار است

ویلای کلاسیک چیست؟

به مکانی گفته می شود که عمدتا در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود و هدف از آن گذراندن روزهای تعطیل و خوش گذرانی افراد است. این مکان بیشتر از دو جنبه مورد بررسی قرار می گیرد، جنبه داخلی و جنبه خارجی آن که باید به درستی این دو جنبه رعایت شود تا منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک شود. ویلاهای کلاسیک معمولا سقف های شیب دار در نمای خارجی دارند و این که از بهترین طراحی های پوشش گیاهی و لوازم تفریحی در قسمت خارجی آن استفاده می شود، هم چنین این که در قسمت داخلی این ویلاها از به روزترین مصالح ساختمانی استفاده می شود تا منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک شود.

مزیت بهترین طراحی ویلای کلاسیک

خود بخش داخلی ویلا به چندین قسمت تقسیم می شود. معمولا ویلاهای کلاسیک و مدرن در ایران به شکل دوبلکس ساخته می شوند. اول از همه باید این نکته را به کارفرمایان عزیز اعلام کنیم که اگر به فکر داشتن ویلاهای کلاسیک و مدرن هستند از خرید ویلاهای آماده صرف نظر کنند چون ممکن است بخش هایی در این مکان ها وجود داشته باشد که به مذاق صاحب ویلا خوش نیاید، پس توجه به سلایق شخصی کارفرما به شرطی که با استاندارد های ساخت و ساز ویلا در تناسب باشد یکی از نکاتی است که باید در طراحی ویلای کلاسیک بدان توجه شود.


1039523320741001B


بهترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش داخلی

در قسمت داخلی ویلا بایستی از کف پوش و پارکت های چوبی مدرن استفاده شود. دقت داشته باشید رنگ پارکت باید حتما به رنگ دیوار و سقف ویلا بیاید. این نکته بسیار از اهمیت زیادی برخوردار است که در تعریف ویلای کلاسیک بایستی شرایطی فراهم شود که رنگ های قسمت داخلی ویلا به همدیگر بیایند. در نظر گرفتن همین نکات ریز منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک می شود و در این رابطه باید حتما از کارشناسان و معماران باتجربه مشورت گرفته شود.

اما دومین نکته در خصوص بهترین طراحی ویلای کلاسیک، جداسازی قسمت های عمومی و خصوصی ویلاست به نحوی که برای مسافران ویلا استفاده از قسمت های عمومی ویلا امکان پذیر باشد و تنها بخش های خصوصی ویلا برای افراد و ساکنین اصلی ویلا، مورد استفاده قرار بگیرد.

سومین نکته در خصوص بهترین طراحی ویلای کلاسیک در بخش داخلی ویلا، چیدمان درست اتاق های خواب، پذیرایی، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی است. دقت داشته باشید که اگر چیدمان درستی در این باره گرفته نشود منجر به بروز احساس افسردگی و کسالت آوری در داخل ویلا می شود و این اصلا برای ساکنین ویلا خوب نیست. همیشه باید چیدمان قسمت های داخلی ویلا بر اساس استاندارد های روز علم معماری صورت بگیرد تا بتوان از نور خورشید و غروب و طلوع آن حداکثر استفاده را برد. حتی الامکان بایستی نور خورشید از پنجره اتاق پذیرایی ویلا دیده شود.

در بخش داخلی ویلا می توان از سبک های ظریف و کلاسیک استفاده کرد که می تواند زیبایی ویلا را دو چندان کند هم چنین در صورت داشتن سرمایه مناسب کارفرما طرح های زیبا از جکوزی و یا استخرهای خانوادگی در قسمت زیر زمین و پارکینگ ویلا، اجرا کرد که منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک می شود.

یک طراح و معمار باید بداند که هر طرح و نقشه ای که در بخش داخلی ویلا پیاده سازی می کند بر افکار و عقاید ساکنین ویلا تاثیر گذار است. به همین دلیل باید از فضاها و مکان های قسمت داخلی ویلا نهایت استفاده را برد تا منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک در قسمت داخلی ویلا شود. در هنگام طراحی ویلا در قسمت داخلی نیاز به بخش زیادی نداریم، یعنی این تفکر که هر چه بخش داخلی ویلا بزرگ تر باشد می توان طرح های وسیع تر و کامل تر در قسمت داخلی پیاده سازی کرد از ریشه غلط است. بارها شاهد آن بوده ایم که در فضایی کوچک، طرحی پیاده سازی شده که هم آن را بزرگ تر نشان داده و هم این که بسیار چشم نواز بوده، پس هنر معماری داخلی در این است که طراح بتواند با ایده ها و نقشه هایی که در ذهن دارد نهایت استفاده را از تناسبات هندسی در فضاهای مختلف به کار ببرد.


1039522320741001B


بهترین طراحی ویلای کلاسیک در نمای ساختمان

بهترین طراحی ویلای کلاسیک در نمای ساختمان، باعث این می شود که مردم احساس خوبی نسبت به آن ویلا داشته باشند و از مزیت های خوب قسمت داخلی این مکان باخبر می شوند. ظاهر نمای ساختمان مانند پوشیدن لباس برای انسان است یعنی هر چقدر این پوشش زیباتر و جذاب تر باشد مردم بیشتر شیفته آن شخص می شوند و در بهترین حالت این است که پوشش ظاهری با قسمت درونی افراد متناسب باشد. برای ویلا هم، چنین است، تعریف بهترین طراحی ویلای کلاسیک هم در قسمت داخلی و هم نمای ساختمان تعریف می شود و باید تناسب خوبی با همدیگر داشته باشند.

اولین مرحله برخورد مخاطب با ویلا، قسمت نمای آن است در واقع هر چقدر این نما زیباتر و شکیل تر به نظر برسد، مخاطب بیشتر جذب آن می شود، این قضیه برای افرادی که می خواهند از اجاره ویلا کسب درآمدی داشته باشند بسیار مهم است.

برای بهترین طراحی ویلای کلاسیک در قسمت نمای آن باید از جدیدترین و به روزترین نماهای ساختمانی استفاده شود، این مصالح هم باید جذابیت خاصی داشته باشند و هم این که از استحکام کافی برخوردار باشند. بهترین طراحی ویلای کلاسیک در قسمت خارجی آن باعث زیباسازی منطقه و حتی شهر می شود به همین دلیل توجه کردن به این بخش از قسمت ساختمان باید از اهمیت خاصی هم برای کارفرما و هم برای معمار برخوردار باشد.


1039524320741001B


سلیقه ها متفاوت است آن هم در زمینه طراحی ویلای کلاسیک به همین دلیل یک معمار و طراح باید به این سلیقه ها احترام بگذارد. تلفیق سلیقه های کارفرما با استاندارد های روز دنیا به علاوه سلیقه های یک معمار حرفه ای و متخصص می تواند منجر به بهترین طراحی ویلای کلاسیک شود. به طوری که در بخش شمالی کشور شاهد ویلاهایی مدرن و کلاسیک هستیم که انسان از بودن در این مکان سیر نمی شود و می خواهد کل روزهای اوقات فراغت خود را در آن جا بگذارند. به همین دلیل ویلا یکی از مکان های مهم برای تمامی مردم دنیا است زیرا انسان می تواند در آن جا انرژی مضاعفی بگیرد و خود را برای روزهای پر استرس و شلوغ کاری آماده کند.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید