title

همه چیز در خصوص طراحی داخلی رستوران مدرن

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • یکی از مهم‌ترین موارد استفاده مناسب از فضا و به کار بردن دیزاینی متناسب با سبک و نوع رستوران می‌باشد. طراحی داخلی رستوران باید به گونه‌ای باشد که نه کسل کننده و بسیار ساده باشد که هیچ جذابیتی برای مشتری نداشته و نه شلوغ و پیچیده باشد

یکی از مهم‌ترین موارد استفاده مناسب از فضا و به کار بردن دیزاینی متناسب با سبک و نوع رستوران می‌باشد. طراحی داخلی رستوران باید به گونه‌ای باشد که نه کسل کننده و بسیار ساده باشد که هیچ جذابیتی برای مشتری نداشته و نه شلوغ و پیچیده باشد

طراحی داخلی رستوران

طراحی داخلی رستوران مدرن و دیزاین آن از نکات بسیار حساس و مهم در امر رستوران داری می‌باشد و شما در زمان شروع به تأسیس و راه اندازی رستوران باید به این نکات توجه داشت. امروزه شاهد افتتاح رستوران‌های بسیار با سبک‌های متفاوت هستیم. هر کدام طراحی خاص خود را دارند. مثلاً طراحی داخلی رستوران مدرن با طراحی داخلی رستوران ایتالیایی متفاوت بوده و هر کدام سبک خاص خود را دارند. در این مطلب شما را بیشتر با طراحی داخلی رستوران و انواع رستوران آشنا خواهیم کرد.


1039520120741001B


استانداردهای طراحی داخلی رستوران

علاوه بر طعم بی نظیر غذا یکی دیگر از عوامل شهرت یک رستوران طراحی داخلی رستوران می‌باشد که می‌تواند آن محیط را جذاب و به یادماندنی کند. همان گونه که شما نیز بر این امر واقف هستید محیط داخلی یک رستوران می‌تواند در جذب مشتری تاثیری مستقیم داشته و باعث شهرت و معروف شدن رستوران شود. برای انجام طراحی داخلی رستوران مدرن باید با استانداردهای اولیه طراحی داخلی آشنایی داشت و تمامی نکات مهم را در زمان طراحی و اجرا به کار برد. یکی از مهم‌ترین موارد استفاده مناسب از فضا و به کار بردن دیزاینی متناسب با سبک و نوع رستوران می‌باشد. طراحی داخلی رستوران مدرن باید به گونه‌ای باشد که نه کسل کننده و بسیار ساده باشد که هیچ جذابیتی برای مشتری نداشته و نه شلوغ و پیچیده باشد که احساس سردرگمی و کلافگی را در مشتری ایجاد کند. پس سعی کنید در طراحی داخلی رستوران مدرن تمامی موارد و استانداردهای لازم را رعایت کرده و هر کدام را در جای درست و دقیق خود استفاده کنید. درست مانند تکه‌های یک پازل که اگر در جای صحیح خود قرار نگیرد مفهوم اصلی را نرسانده و نتیجه کار درست نخواهد بود.


1039521120741001B


استانداردهای اولیه طراحی دکوراسیون

در قسمت‌های قبلی از مواردی مانند نور، رنگ، فضاسازی و ...... بسیار صحبت کردیو و از تأثیر آن‌ها بر روی طراحی داخلی رستوران و جدیدترین دکوراسیون‌های داخلی رستوران سخن گفتیم. اما در این قسمت می‌خواهیم به اهمیت سقف و ستون در طراحی داخلی اشاره کرده و نقش آن‌ها را در طراحی بیان کنیم. طراحی سقف معمولاً متناسب با نوع و سبک رستوران انجام می‌شود و سقف رستوران در بلند و کوتاه نشان دادن ارتفاع رستوران شما نقش مهمی دارد. معمولاً در جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران سعی می‌شود از سقف به عنوان پوشش برای مخفی کردن و پوشاندن تجهیزات صوتی، برودتی و روشنایی استفاده شود. در طراحی رستوران‌های سنتی سقف‌ها را کوتاه‌تر از حد معمول در نظر گرفته و سعی می‌کنند بر روی آن از نقش و نگارهای سنتی و اسلیمی استفاده کنند. اما خلاف این ادعا و تفکر در مورد طراحی داخلی رستوران مدرن صدق می‌کند. اگر در رستوران شما ستونی قرار دارد و مورد پسند شما نیست اصلاً جای نگرانی وجود ندارد در جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران سعی شده از ستون‌ها استفاده‌های خلاقانه و هوشمندانه‌ای شود و سر ستون‌های با طرح‌های جذاب و خلاقانه سبب استقبال فراوان از این دیده شده است. یکی دیگر از نکات و استانداردهای اولیه طراحی داخلی رستوران مدرن توجه به چیدمان میزها و نیمکت‌های موجود در رستوران و توجه به استانداردهای لازم برای فاصله میان آن‌ها می‌باشد تا در زمان استفاده از آن‌ها مشکلی برای مشتری و کارکنان رستوران ایجاد نشده و به حفظ حریم شخصی افراد نیز کمک شود.


1039522120741001B


انواع رستوران‌ها

امروزه تنوع رستوران‌ها بسیار زیاد بوده و ما شاهد رستوران‌هایی با سبک‌های متفاوت و مختلف هستیم. از بارزترین نمونه‌های رستوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

- رستوران معمولی: که این نوع از رستوران‌ها شامل رستوران‌های سلف، رستوران‌های ویژه و رستوران‌های معمولی می‌شود.

- فود کورت: اگر توجه کرده باشید این نمونه از رستوران‌ها امروزه بسیار مرسوم شده‌اند و بیشتر در مجتمع‌های تجاری شاهد وجود فود کورت ها هستیم. فود کورت به سالنی بزرگ گفته می‌شود که در هر قسمت از آن غرفه‌های متفاوتی وجود دارد که در هر کدام غذایی خاص طبخ و تهیه می‌شود و خیلی سریع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. فضای نشیمن تمامی این غرفه‌های یکی می‌باشد. و هر غرفه صندوقی جدا برای سفارش غذا و پرداخت مبلغ آن دارد.

- گریل روم: گریل روم سالنی است که بیشتر در رستوران‌های لوکس و مدرن تعبیه می‌شود و در این قسمت غذا در حضور مشتری طبخ و تهیه می‌شود و مشتری می‌تواند تمامی روند تهیه غذا را مشاهده کند.

- رستوران‌های بوفه: در این رستوران‌ها شما با پرداخت مبلغی در هنگام ورود به رستوران برای هر نفر می‌توانید از تمامی غذاها و دسرهای آماده شده که بر روی میزهایی در وسط رستوران قرار دارد استفاده کرده و محدودیتی برای استفاده مجدد از غذا نخواهید داشت.

- تریا: در زمانی که رستوران‌های هتل‌ها تعطیل می‌باشند در قسمتی از رستوران که به تریا معروف است شما می‌توانید انواع نوشیدنی‌ها، بستنی، کیک و انواع ساندویچ را سفارش داده و میل کنید. تریا در تمامی ساعت شبانه روز آماده سرویس دهی به مشتریان خود می‌باشد.


1039523120741001B


دکوراسیون گیاهی در جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران

در طراحی داخلی رستوران مدرن های گیاهی سعی شده از گیاهان و انواع گل‌های تزیینی و زیبا در دکوراسیون فضا استفاده شود. در جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران سعی شده فضا با رنگ‌های شاد و جذاب دیزاین شده و محیط بیرون را به گونه‌ای به فضای داخلی رستوران منتقل کنند. از دیگر ویژگی‌های این رستوران‌ها سرو غذاها و نوشیدنی‌های ارگانیک در محیط رستوران می‌باشد.جدیدترین دکوراسیون‌های داخلی رستوران شامل استفاده از انواع گیاهان در فضای رستوران می‌باشد.

منوی رستوران‌ها و طراحی آن

توجه به طراحی منوی رستوران نیز از دیگر مواردی است که باید به آن اهمیت داد. هر رستوران با سبکی متفاوت برای خود منوی خاصی دارد. بی شک منوی یک رستوران ایتالیایی با طراحی داخلی رستوران ایتالیایی همخوانی داشته و هماهنگ می‌باشد. یا در طراحی داخلی رستوران مدرن فرنگی سعی می‌شود منوی غذایی متناسب با این رستوران طراحی شود. رنگ بندی منوی رستوران نیز باید با دکوراسیون و رنگ‌های به کار رفته در آن باید همخوانی لازم را داشته باشد. و از نمادهای خاص رستوران در طراحی منوی آن استفاده شود. در طراحی منوی رستوران حتماً سعی کنید از جادوی کلمات استفاده کرده و توضیحات کاملی در مورد غذاها در منوی خود بنویسید. قرار دادن عکس‌های هر غذا در منوی شما می‌تواند در جذاب‌تر شدن منو و موفق بودن آن نقش به سزایی داشته باشد. و این مورد یکی از نکات مهم در جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران می‌باشد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید