title

همه چیز در مورد ویلا سازی و طراحی ویلا

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • ویلا سازی و طراحی ویلا از مقوله های بسیار مهمی می‌باشد که نیاز به تخصص و دانش کافی و لازم را دارد و باید در طراحی و اجرای ویلای 2019 تمامی سعی و تلاش خود را به کار برد تا بتوان آنچه از یک ویلای لوکس و راحت انتظار می‌رود تهیه و فراهم شود .

ویلا سازی و طراحی ویلا از مقوله های بسیار مهمی می‌باشد که نیاز به تخصص و دانش کافی و لازم را دارد و باید در طراحی و اجرای ویلای 2019 تمامی سعی و تلاش خود را به کار برد تا بتوان آنچه از یک ویلای لوکس و راحت انتظار می‌رود تهیه و فراهم شود .

ویلا سازی و پلان ویلا

اولین اقدام برای ویلا سازی و طراحی ویلا پس از انتخاب یک تیم با سابقه طراحی و اجرای ویلا تهیه نقشه و پلان ویلا می‌باشد. این کار تنها با کمک تیم باسابقه طراحی و اجرای ویلا امکان پذیر بوده و مجرب‌ترین تیم طراحی و اجرای ویلا می‌توانی در تمامی مراحل کار همراه و در کنار شما باشد. اولین اقدام برای ویلا سازی و طراحی ویلا پس از انتخاب یک تیم با سابقه طراحی و اجرای ویلا تهیه نقشه و پلان ویلا می‌باشد. در زمان تهیه نقشه باید به نکات اساسی و مهمی مانند شرایط اقلیمی منطقه‌ای که قصد ویلا سازی و طراحی ویلا را دارید توجه شده و نظر و سلیقه صاحب ملک نیز حتماً لحاظ شود. و بنا بر سلیقه کارفرما یکی از سبک‌های ویلا سازی برای ساخت بنای مورد نظر انتخاب شده و مجرب‌ترین تیم طراحی و اجرای ویلا شروع به ساخت ویلای شما کند. هنگامی که پلانی برای ساخت ویلا طراحی و آماده می‌شود تمامی نکات اساسی و قابل اهمیت مانند مصالح مورد نیاز، طراحی داخلی ویلا، طراحی فضای سبز، محوطه بیرونی، دکوراسیون داخلی و .... در نظر گرفته شده و انجام فاز ساخت و ساز آغاز می‌شود. در زمان تهیه پلان ویلا شما قدرت انتخاب برای جایگزینی تمامی مکان‌ها مانند اتاق‌ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و ... را در محل مورد نظر خود دارید. ویلا سازی و طراحی و اجرای ویلا از ابتدای کار که تهیه پلان و نقشه می‌باشد کار پیچیده‌ای بوده که نیاز به یاری گرفتن از مجرب ترین تیم طراحی و اجرای ویلا دارد.


1039525605741001B


طراحی و اجرای حیاط ویلا

محوطه بیرونی و حیاط ویلا از مهم‌ترین قسمت‌هایی است که در زمان ویلا سازی و طراحی و اجرای ویلا ‎باید به آن توجهی ویژه داشت. در این قسمت از بنا باید فضایی برای پارکینگ، آلاچیق، استخر، آبنما، باربیکیو و .... در نظر گرفته شود و حتماً به مقوله روشنایی حیاط و محوطه ویلا نیز اهمیت داده شود. شما می‌توانید برای زیباتر کردن ویلا سازی و طراحی ویلای خود آلاچیق‌هایی با جنس چوب ساخته و حتماً به مسئله گرمایشی آن نیز در فصول سرد توجه لازم را داشته باشید. استفاده از گل‌های رنگارنگ و درختان زیبای تزیینی و میوه می‌تواند زیبای محوطه شما را چندین برابر کرده و چشم انداز تماشایی به محوطه ویلای شما ببخشد. نکته‌ای که باید در زمان ویلا سازی و طراحی و اجرای ویلا به آن توجه داشت این است که محوطه سازی ویلا تنها کاشت گل و گیاه نیست بلکه باید بتوان فضایی زیبا و تماشایی را طراحی و اجرا کرد تا بتوان لحظاتی آرامش بخش و سرشار از حس شادابی را در آن تجربه کرد. و رسیدن به این مقصود تنها از طریق واگذاری این امر به گروه طراحی و اجرای تیم ویلای لاکچری امکان پذیر است.


1039526605741001B


مراحل طراحی و اجرای ویلا

طراحی و اجرای ویلای 2019 و ویلاهای لوکس ومدرن در کنار تیم با سابقه طراحی و اجرای ویلا شامل مراحل زیر می‌باشد.

- مشاوره: در ابتدای کار ویلا سازی و طراحی ویلا یک نیم خبره و کاردان خدمات مشاوره‌ای خود را در زمینهٔ تهیه نقشه و پلان، معماری و سبک پیشنهادی برای ویلا سازی و برآورد هزینه لازم برای ساخت و ساز را در اختیار کارفرما قرار داده و او را در اتخاذ تصمیمی درست یاری می‌کند.

- ویلا سازی و طراحی: در این مرحله از ویلا سازی انتخاب طرح مناسب با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه و سلیقه کارفرما و همچنین مواردی مانند انتخاب سازه مناسب و بادوام که صرفه اقتصادی نیز داشته باشد بر رسی و اجرا می‌شود.

- ارائه نتیجه محاسبات انجام شده به کارفرما: در این مرحله از ویلا سازی و طراحی ویلا تمامی محاسبات انجام شده و شیوه طراحی و اجرای ویلا ‎ در اختیار کارفرما قرار داده می‌شود. تا بنا به خواست و نظر مشتری ویلا سازی و طراحی ویلا آغاز شود.


1039527605741001B


متریال مورد استفاده در طراحی ویلاها

متریال یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین شاخه‌های مرتبط با معماری می‌باشد. و می‌توان آن را اصلی‌ترین هسته تشکیل دهنده معماری و طراحی و اجرای ویلا دانست. متریالی که در ساختیم بنا مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم بوده و بنا به سبک انتخابی بنا می‌توان از متریال های طبیعی و یا مصنوعی استفاده کرد. البته این نکته نیز قابل اهمیت است که مصالحی که در ساخت بنا از آن استفاده می‌شود نیز همه روزه دستخوش تغییر بوده و با نمونه‌های جدیدی روبرو می‌شویم. انتخاب متریال مناسب برای تمامی قسمت‌های یک ویلا قابل اهمیت بوده و باید به زیبایی، استحکام و هزینه‌ای که باید برای تهیه متریال پرداخت نیز توجه شود. البته امروزه استفاده از متریال های غیر معمول نیز بسیار مرسوم شده و می‌تواند ویلا سازی و طراحی ویلای شما را خاص و متمایز کند.


1039528605741001B


سبک‌های مختلف ویلا

در ویلا سازی و طراحی ویلا نیز از سبک‌های متفاوتی الگو برداری شده و بنا بر خواست و سلیقه مشتری یکی از سبک‌های معمول طراحی و اجرا می‌شود. از انواع سبک‌های طراحی و اجرای ویلا می‌توان به سبک ویلای کلاسیک، ویلای مدرن و ویلای تلفیقی اشاره کرد.

ویلای کلاسیک: طراحی ویلای کلاسیک سبکی با سابقه و به اصطلاح شناسنامه دار است که دارای شکوه و عظمتی خاص بوده و از دیر باز این سبک ویلا بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفته. در سبک کلاسیک بیشتر از متریال سنگ برای ساخت آن استفاده شده و مجسمه‌های سنگی به همراه آب نماهای بزرگ از ویژگی‌های بارز این سبک ویلا هستند.

ویلای مدرن: درطراحی و اجرای ویلا‎‎، ویلا سازی و طراحی ویلا به سبک مدرن سادگی حرف اول را زده و تزئینات و رنگ‌های فراوان در این سبک چندان قابل اهمیت و توجه نبوده و ظاهر ساده این سبک معماری است که آن را متمایز و خاص کرده است.

ویلای تلفیقی: شاید بتوان گفت که تعریف دقیق و کاملی برای سبک تلفیقی وجود ندارد و این سبک از معماری ترکیبی از انواع سبک‌های کلاسیک، مدرن و روستیک می‌باشد. و فضایی که در این سبک از معماری ایجاد می‌شود خاص و منحصر به فرد بوده و تنها به مالک آن تعلق دارد.

یک شرکت و گروه طراحی و اجرای ویلا لاکچری می تواند شما را در انتخاب سبک موردنظرتان یاری کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان قرار دهد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید