title

ویژگی های دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه کدامند

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • مهمترین اصل دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ظاهر زیبای آن است. برای مشتریان امروزی خیلی مهم است که آرایشگاهی که به آن مراجعه می کنند تا حد بسیار زیادی زیبا باشد. طراحی خوب حتی بیشتر از تبلیغات تاثیر دارد و باعث می شود همه درباره ی آرایشگاه شما حرف بزنند. به همین دلیل تصمیم دارم شما را با اصول طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه آشنا کنم.

مهمترین اصل دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ظاهر زیبای آن است. برای مشتریان امروزی خیلی مهم است که آرایشگاهی که به آن مراجعه می کنند تا حد بسیار زیادی زیبا باشد. طراحی خوب حتی بیشتر از تبلیغات تاثیر دارد و باعث می شود همه درباره ی آرایشگاه شما حرف بزنند. به همین دلیل تصمیم دارم شما را با اصول طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه آشنا کنم.

مهمترین اصل دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

طراحی خوب قسمت پذیرش، سقف، کف، مبلمان و سایر اثاثیه، یک مشتری جدید را تبدیل به یک مشتری ثابت خواهد کرد. طراحی خوب حتی بیشتر از تبلیغات تاثیر دارد و باعث می شود همه درباره ی آرایشگاه شما حرف بزنند.

قبل از طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ‎ حتما باید نیازهای مشتریان خود را بشناسید. طراحی تمام بخش ها، نوع سرویس ها، فروش لوازم، دکور، اثاثیه و هر چیز دیگر باید بر اساس این نیازها مشخص شود.

اگر نیازهای مشتریان خود را می دانید ممکن است بپرسید حالا از کجا باید شروع کنم؟ پاسخ من این است: از طراحی قسمت ورودی شروع کنید.


1039527994741001B


قسمت ورودی

طراحی قسمت ورودی اولین بخش مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه است. ورودی آرایشگاه باید به نظر مشتری جذاب بیاید. این کار را باید با استفاده از انواع طرح های معماری و لوگوی آرایشگاه خود انجام دهید.

قسمت پذیرش

قسمت پذیرش شما می تواند انواع نوشیدنی یا اسنک هم سرو کند. همچنین به یاد داشته باشید که قسمت پذیرش علاوه بر زیبا بودن، باید محلی باشد که مشتریان بتوانند کیف و وسایلشان را روی کاناپه بگذارند و راحت بنشینند. توصیه ی دیگر من این است که در دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ‎ از قسمت دیوار پشتی پذیرش از لوگوی آرایشگاه خود هم استفاده کنید.


1039522568641001B


سالن انتظار

این قسمت معمولا دارای صندلی های دسته دار و کاناپه است . اصل دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه این است که اندازه ی در نظر گرفته شده برای هر فرد 1 متر است. هرگز سعی نکنید 2 نفر را در نیم متر جای دهید!

نورپردازی

نور پردازی مخصوصا در قسمت دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ‎ بسیار مهم است. برای نور پردازی در این قسمت از آینه های بزرگ استفاده کنید. مشتریان همیشه دوست دارند یک تصویر کامل و واضح از خودشان را مشاهده کنند. مطمئن باشید که لامپ هایی که استفاده کرده اید باعث ایجاد سایه نمی شوند. به گرمای حاصل از نور لامپ ها هم توجه داشته باشید و برای جلوگیری از آن از لامپ های نوترال استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که نور به 2 نوع تکنیکی و تزئینی تقسیم می شود. انواع تکنیکی آن شامل اسپات لایت ها، اسپات ها، و لامپ هایی با توان بالا است. انواع تزئینی آن هم شامل لامپ هایی است که در کنار لامپ های تکنیکی استفاده می شود و هدف اصلی از آن، تزئین بیشتر و گیراتر شدن محیط است.


1039528994741001B


کف

در طراحی کف دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه حتما دقت کنید که کف آرایشگاه شما باید یک پوشش یک دست داشته باشد. اگر می خواهید کف اپوکسی باشد میتوانید از بعضی پارچه ها استفاده کنید که آب را هم جذب کند.

برای کاشی ها از طرح های تاثیرگذار و جذاب استفاده کنید. سرامیک ها را بیشتر در قسمت مرکزی به کار ببرید و به یاد داشته باشید که بعضی از رنگ ها و طرح ها گرد و غبار و لکه را بیشتر نشان می دهند.

سقف

در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ‎ حتما به سقف اهمیت ویژه بدهید. یادتان باشد که در بخش های آرایش، ماساژ و اسپا بیشترین قسمتی که چشم های مشتریان روی آن تمرکز دارد همان سقف است.

سقف آرایشگاه می تواند با عناصر تزئینی مثل چراغ زیباتر شود. اگر می توانید حتما از سنگ های اسلب هم استفاده کنید. حتی می توانید از یک درخت استفاده کنید. آن را با الگوهای زیبا پهن کنید و با رنگ های مختلف تزیین کنید. یادتان باشد که در بخش های آرایش، ماساژ و اسپا بیشترین قسمتی که چشم های مشتریان روی آن تمرکز دارد همان سقف است.


1039529994741001B


دیوارها

از رنگ ها نترسید! از رنگ های ترکیبی استفاده کنید تا آرایشگاه شما متفاوت و تازه باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه رنگ سفید را فراموش نکنید. اگر زمینه ی رنگ دیوارها سفید باشد هر طرحی را میتوانید روی آن پیاده کنید. در مکان هایی که احتمال خیس شدن دارند، از پد استفاده کنید. پد می تواند پانل دیواری، شیشه، چوب ، کاشی، یا مشمع های ضد آب باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ‎ هم به خود سرویس و هم منحصر به فرد کردن صحنه ی سرویس بستگی دارد.

درباره ی منحصر به فرد کردن صحنه ی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه باید بدانید که :

محل اختصاصی برای کاشت ابرو داشته باشید:

ابروها ی زیبا و پرپشت امروزه بسیار محبوب هستند و آرایشگاه شما حتما باید این سرویس را به مشتریان ارائه دهد.

سالن آرایش مو داشته باشید:

در سالن آرایش مو آرایشگاه شما حتما باید انواع مختلف رنگ وجود داشته باشد. رنگ های امروزی از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و شما باید در قسمت سالن آرایش مو تا جایی که میتوانید رنگ های متنوع داشته باشید.

قسمت کاشت ناخن داشته باشید :

امروزه بیشتر افراد به کاشت ناخن علاقه مند هستند و اگر شما بخشی از سالن خود را به این کار اختصاص دهید برای آنها بسیار جذاب خواهد بود.

سالن زیبایی کلاسیک داشته باشید:

توجه داشته باشید که در صورت داشتن سالن زیبایی کلاسیک می توانید نظر هر نوع سلیقه ای را جلب کنید. در این قسمت از صندلی ها و مبلمان خاص طراحی کلاسیک استفاده کنید.

قسمت اسپا داشته باشید:

توجه داشته باشید که بعضی از مشتریان فقط به دنبال سرویس هایی هستند که نهایتا 20 دقیقه طول بکشد. آنها فقط می خواهند مشکلات مربوط به خشکی پوست را حل کنند و یا ماساژ و اسکراب داشته باشند. پس باید آرایشگاه شما برای آنها هم بتواند سرویس بدهد.

از ویژگی های مهم طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه این است که در تمام این بخش های گفته شده سرویس های نوشیدنی مثل انواع قهوه و نیز انواع اسنک هم ارائه دهید. احتمالا بیشتر مشتریان شما برای آمدن به آرایشگاه به دنبال تفریح هستند. مشتریان شما چه در رده ی سنی 18 تا 35 و چه در رده ی سنی 35 تا 65 سال از ارائه ی چنین سرویس هایی لذت خواهند برد.

تلاش من در این مقاله معرفی اصول مهم طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه بود. در این مقاله علاوه بر طراحی داخلی فضا به طراحی سرویس های مرتبط با بخش های مختلف هم اشاره کردم که در طراحی آرایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امیدوارم با توجه به فضا و اهداف آرایشگاه خود بتوانید از این طرح ها استفاده کنید.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید