title

چند ایده برای طراحی رستوران مدرن

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در حال حاضر می‌توان جسورانه گفت رقابت بین رستوران‌ها شدید و شدیدتر شده است و هرکدام از آن‌ها دست به اقدامات عجیب و غریبی برای جلب نظر مشتری می‌زنند. آنچه در این میان مهم است، طراحی رستوران مدرن می‌باشد. رستوران علاوه بر ارائه غذاهای خوشمزه و طعم‌های کم نظیر باید دارای طراحی منحصر به فردی هم باشد.

در حال حاضر می‌توان جسورانه گفت رقابت بین رستوران‌ها شدید و شدیدتر شده است و هرکدام از آن‌ها دست به اقدامات عجیب و غریبی برای جلب نظر مشتری می‌زنند. آنچه در این میان مهم است، طراحی رستوران مدرن می‌باشد. رستوران علاوه بر ارائه غذاهای خوشمزه و طعم‌های کم نظیر باید دارای طراحی منحصر به فردی هم باشد.

از تایپوگرافی برای طراحی رستوران مدرن استفاده کنید

چندی است که استفاده از تایپوگرافی در طراحی رستوران مدرن باب شده است. تایپوگرافی خود هنر چیدمان حروف درهم می‌باشد تا بتوان با کنار هم قرار دادن آن‌ها اثری ملموس و تصویری به دست آورد. در واقع تایپوگرافی‌های بسیاری در زمینه طراحی رستوران وجود دارد که بتواند بر تجلی مدرن رستوران شما تاثیر بسزایی بگذارد.


1039529151741001B


استفاده از هنر تایپوگرافی یکی از هوشمندانه‌ترین انتخاب‌های یک رستوران‌دار خواهد بود. در این باره می‌توان از طراحان بهره گرفت تا بتوان از هنر کاملا مرتبط و سازگار با طراحی فضای درون رستوران استفاده کرد.

هنر تایپوگرافی نگاه مشتریان رستوران را خیره نگاه می‌دارد. نقش گرافیکی برجسته، حروف شبرنگ چراغ‌دار، نمودارها و برخی نقاشی‌های هماهنگ با کل مفاهیم رستوران شما نمونه بارز طراحی رستوران می‌باشد.

تابلوی هنری نصب کنید

هنر در تمام زمینه‌ها به خصوص در طراحی و دیزاین داخلی پیشرو و ارجح است. نمی‌توان منکر تاثیر آثار هنری در اماکنی نظیر کافه تریا، سالن زیبایی و حتی رستوران شد. اخیرا بسیاری از کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها دست به اقداماتی مانند آویختن و نصب تابلوهای هنری زده‌اند. طبیعی است که مشتریان لحظه‌ای نمی‌توانند چشم از چنین عنصری در طراحی مدرن رستوران بردارند. تحقیق کنید. برخی از شهرها از شهرت هنری بیشتری برخوردار هستند. شاید در شهر شما هنرمندان بی‌نظیری از لحاظ ارزش هنری یافت شود که حتی بعضی از آن‌ها مشتری همیشگی رستوران شما محسوب شوند. نصب نمودن و آویختن چنین تابلوهای هنری می‌تواند علاوه بر تاثیر مستقیم روی طراحی رستوران جنبه بصری سرگرم‌کننده‌ای برای مشتریان شما داشته باشد.

فضا را زرق و برق‌ دار کنید

به در و دیوار رستوران‌تان رنگ بپاشید. استفاده از رنگ‌های متضاد نقش پررنگی در طراحی رستوران ایفا می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های متضاد و همچنین ایجاد نورپردازی ایده‌آل که روشنایی فوق‌العاد‌ه‌ای را به فضا ببخشد، زرق و برق و درخشش رستوران را دوچندان می‌کند.

به لطف شبکه‌های اجتماعی اخیر همانند اینستاگرام عکس‌های زیادی در کافه تریاها و رستوران‌ها گرفته می‌شود. رنگ آمیزی زیبا و همچنین نورپردازی ایده‌آل شما را در صدر لیست رستوران‌های محبوب کاربران قرار می‌دهد.


1039520251741001B


گلدان‌های گل تازه بچینید

منظور تیتر این نیست که بر روی میز گلدان‌های غول پیکر بچینید و یا گوشه و کنار فضای رستوران را با کاکتوس‌های بزرگ اشغال کنید. در واقع برخی گلدان‌های گل تازه که با فضای رستوران شما هم سازگاری دارند، می‌توانند حس زیبایی و آرامش را به مشتریان رستوران‌تان القا کنند. تزئین کردن فضاهای کوچک رستوران با برخی گیاهان با طراوت و سبزرنگ باعث جذب شدن مشتریان می‌گردد و ارتباط بصری آن‌ها با محیط شما بهبود می‌یابد. گلدان‌های گل تازه می‌تواند عنصری سبزرنگ از طراحی رستوران مدرن به شمار رود.


1039521251741001B


آشپزخانه را در معرض نمایش بگذارید

یکی از معایب برخی رستوران‌ها این است که آشپزخانه را در پستوی کلی رستوران قایم می‌کنند. در حالی که آشپزخانه می‌تواند جزئی از دکور طراحی رستوران مدرن به شمار رود. اگر آشپزخانه را همچون فضای ملموس سرو کردن غذا طراحی کنید، افراد بیشتری را جذب خواهید کرد.

سعی کنید آشپزخانه را در معرض دید عموم قرار دهید و طراحی زیبایی برای آن در نظر بگیرید. باور کنید این‌گونه مشتریان زیادی را به رستوران خود دعوت می‌کنید! علاوه بر این، ارتباط شما با مشتری به واسطه صحبت‌های معمول و سوالاتی نظیر اینکه "چه میل دارند؟" بیشتر می‌شود. حقه آشپزخانه در دید یکی از مهم‌ترین نکات طراحی رستوران مدرن است که می‌تواند رعایت بهداشت شما را نیز نشان مشتری بدهد.

تم انتخاب کنید

انتخاب یک تم منحصر به فرد معرفی نام تجاری رستوران شما خواهد بود. تم شما حتی تا پس از چندین سال در خاطر مشتریان می‌ماند و با تم از رستوران شما یاد خواهند کرد. بنابراین، با کمی دفت درمی‌یابید اکثر رستوران‌های مشهور دارای یک تم مشخص هستند.

از تمی بهره ببرید که در شهر شما مرسوم‌تر است. در عین حال تلاش کنید خاص بودن را فراموش نکنید. دست به خلاقیتی بزنید که تا به حال کسی آن را اجرا نکرده است. انتخاب تم مناسب عنصری از طراحی رستوران مدرن محسوب می‌گردد.

ساده‌سازی کنید

ساده‌سازی برای آن دسته از رستوران‌ دارهایی است که به ارائه غذاهای مطبوع و طعم فوق‌العاده کم نظیر آن‌ها نزد مردم مشهور هستند. در واقع ساده‌سازی اگرچه جزء مهم طراحی رستوران مدرن به شمار می‌رود اما جای رقابت نمی‌گذارد. ساده‌ها همیشه یک هیچ جلوتر هستند اما گاهی ساده جلوه دادن فضا کاری سخت‌تر است. زیرا که همه چیز در معرض نمایش قرار می‌گیرد و گاهی یک لکه چربی ممکن است تمام حیثیت رستوران شما را بر باد بدهد! ساده‌سازی یک نمونه از طراحی رستوران است که خواستار توجه به تمیزی بیشتری نیز می‌باشد.

به قدیم سفر کنید!

همیشه مجبور نیستید برای تظاهر به طراحی رستوران از جدیدترین طرح‌ها بهره ببرید. گاهی استفاده از دکورهای کلاسیک و ترکیب آن‌ها با دنیای مدرن کافی است تا فضای رستوران شما متفاوت خلق شود.

برخی از جزئیات دیزاین سنتی و کلاسیک هنوز که هنوز است جدید و مدرن به نظر می‌رسد. استفاده از این عناصر رستوران شما را به یک فضای حال خوب کن تبدیل می‌کند.


1039522251741001B


مشتریان را با هم متحد کنید

اخباری که در یک کشور منتشر می‌شود، مردم را به بهانه گفتگو نزدیک‌تر می‌کند. چرا رستوران‌ها این کار را نکنند؟ رستوران‌ها می‌توانند مشتریان را با هم متحد کنند. رستوران یکی از اماکن دلپذیری است که مشتریان بر سر یک میز مشترک وعده غذایی خود را میل می‌کنند. چنین اشتراک گذاری باعث می‌گردد مشتریان و به خصوص همسایگان با یکدیگر آشنا شوند و ارتباط پیدا کنند.

بهتر است از وسایل مدرنیته کمتری در فضای رستوران خود بهره ببرید. این موضوع اگرچه چندان به طراحی رستوران ارتباط ندارد اما یکی از اصول طراحی رستوران به شمار می‌رود. بهتر است مردم را مجبور کنید تا جدا از ور رفتن به گوشی‌های موبایل حین سرو غذا با یکدیگر به صحبت بنشینند.

خودتان را نشان بدهید

رستوران شما پیش از آنکه متعلق به مشتریان باشد، از آن ِ خود شماست. در وهله نخست سعی کنید خودتان احساس رضایت و خوشحالی کنید. زیرا تنها در این صورت است که مشتریان هم چنین احساسی خواهند داشت. فراموش نکنید که رستوران شما تجلی شخصیت شماست. از این رو، تابلوی کوچک و یا قاب عکسی از شما معرف و جزئی از طراحی رستوران مدرن شماست.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید