title

14 ایده پرطرفدار در دنیا برای دکوراسیون داخلی ویلا (قسمت اول)

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

14 ایده پرطرفدار در دنیا برای دکوراسیون داخلی ویلا

شاید در نظر شما طراحی داخلی ویلای زمانی موفق است که در دید مهمانان و بینندگان شیک و زیبا به نظر برسد ولی واقعیت چیزی بیش از این است. طراحی که برای داخل و خارج ویلای خود در نظر میگیرید می تواند نشان دهنده ویژگی هایی از شخصیت شما باشد. به عنوان مثال برخی افراد رنگ های ملایم و روشن را ترجیح می دهند و برخی دیگر رنگ های چشمگیر و تیره تر را می پسندند. هر کدام از این انتخاب ها پرده های زیادی از باور ها و احساسات شما را آشکار می کند.

فارغ از اینکه چقدر مهم است دیگران در مورد احساسات و افکار ما بدانند، خانه شما به خصوص ویلایی که در یک گوشه دنج برای خود تدارک دیده اید، نقطه آسایش دنیای شماست. جایی که می توانید در آن از هیاهوی امور روزانه و خستگی های بدنی و ذهنی برای ساعاتی رها شوید و ذهنتان را به آرامش برسانید. حالا که نقش محیطی که در آن زندگی می کنیم را می دانید، بهتر است روش گفت و گو با محیط خانه تان را یاد بگیرید. می پرسید به چه زبانی؟ زبان طراحی داخلی فضا یا دکوراسیون داخلی ویلا ! وقتی چیدمان و رنگ و لعاب خانه شما بیانگر احساس شماست و شما با آن تعامل دارید بهتر آن است آن را طوری طراحی کنید که به آرامش و رفع خستگی بیشتر شما کمک کند.

خلاصه اینکه طراحی داخلی ویلا شما نیاز به مراقبت دارد نه به خاطر اینکه ظاهر زیبایی داشته باشد، بلکه به این خاطر که مطالعات زیادی نشان داده است حضور مداوم شما در محیطی با طراحی داخلی نامناسب و بی نظم به طور مداوم می تواند احساس افسردگی را حتی به صورت موقتی در شما ایجاد کند.

اگر ویلایی که شما برای تعطیلات و گذراندن بهترین لحظه های خود در کنار عزیزانتان در نظر گرفته اید، طراحی بی نظم و غیر اصولی داشته باشد شما احساس راحتی و لذت کمتری خواهید داشت و به طور ناخودآگاه ترجیح می دهید بیشتر وقت خود را در محیطی غیر از ویلای دوست داشتنی تان بگذرانید، چون روح شما از آشفتگی و بی نظمی بیزار است. اما این فرصت وجود دارد که با رعایت اصول کلی طراحی داخلی و نه تنها جلوی آشفتگی و پریشانی حال خود و خانواده در تعطیلات زیبا در ویلای شخصی بگیرید بلکه با رعایت نکات ساده ای که از طراحی دکوراسیون و اختصاص دادن کمی زمان به دفعات از حضور در فضایی که با زحمت زیاد فراهم کرده اید بیشترین لذت را ببرید.

در این مطلب، بهترین روش های دکوراسیون خانه های ویلایی لوکس یا ویلاهای کوچکتر که در دنیا طرفداران زیادی دارد تشریح شده است. تغییرات دکوراسیون با گذشت زمان بروز و زیبا تر می شوند و به همین خاطر جدیدترین پیشنهادهای متخصصان طراحی داخلی ویلا برای داشتن یک ویلا شیک و لوکس را برای شما انتخاب کرده ایم.

طراحی داخلی ویلا با طراوت طبیعت به رنگ سبز روشن

رنگ سبز یکی از رنگ های شگفت آور طبیعت است که استفاده از آن در طراحی داخلی ویلا به راحتی حس لمس طبیعت به خصوص جنگل را در شما ایجاد می کند. اگر ویلای شما در یکی از شهر های شمالی احداث شده، استفاده از رنگ سبز روشن در دکوراسیون علاوه بر اینکه باعث سازگاری طراحی داخلی با فضای طبیعت زیبای جنگل می شود، ویلای شما را شیک، مدرن، بروز و چشم نواز می نماید. انواع مختلف رنگ سبز چه با رنگ آمیزی و چه با کاغذ های دیواری برای سطح دیوار ها رنگی فوق العاده زیبا و خاص است که طرفداران زیادی دارد.


1039523278641001B

شکل 1-رنگ سبز حس لمس طبیعت به خصوص جنگل را در شما ایجاد می کند


شیوه دیگری که می توان از رنگ سبز میتوان در دکوراسیون داخلی ویلا استفاده کرد، استفاده از فضای استوایی است. اجرای کاغذ رنگی زیبایی با طرح برگ های استوایی در کنار استفاده از سبد های چوبی در دکوراسیون حس حضور در جنگل های گرمسیری و رمزآلود بودن آن را در شما القا می کند.


1039524278641001B

شکل 2- ایجاد فضای جنگل های استوایی در طراحی داخلی ویلا

- استفاده از اشکال هندسی برای طراحی داخلی مدرن ویلا

خیلی از ما از ریاضیات بیزاریم به خاطر اینکه در مدرسه از این درس خاطره خوبی نداریم! اما نگران نباشید این بار قرار است ریاضی به ما کمک کند تا طراحی داخلی ویلای ما بیشتر از همیشه به حالت مدرن دربیاید. کسانی که دوست دارند تعطیلات خود یا کل فضای خانه را در ویلا یا خانه شخصی با فضایی که تداعی کننده تکنولوژی و صنعت است سپری کنند . اشکال هندسی و فرم های ایجاد شده با اساس هندسی، انتخاب خوبی برای آنهاست. از این ایده می توان برای انتخاب کاغذ رنگی ها، تابلوهای نقاشی روی دیوار، لوستر های فانتزی و حتی فرش کف اتاق بهره گرفت. این روش در طراحی داخلی یک متد جدید و مدرن است و در دکوراسیون ویلاها در شهر های صنعتی شده بزرگ انطباق خوبی با فضا دارد.


1039526278641001B

شکل 3-طراحی داخلی ویلا با اشکال هندسی فضایی تداعی کننده تکنولوژی و صنعت مدرن در فضای خانه است

bold)|- کنسول های چوبی ؛ شکوه دکوراسیون یک ویلا شیک]

این اولین بار نیست که کنسول های چوبی با طرح و نقش ظریف طرفداران زیادی را جلب می کنند. البته صرف خرید ست چوبی در اتاق خواب به تنهایی تضمین کننده فضای زیبا نیست بلکه کل دکوراسیون اتاق باید هماهنگ با هم از یک الگو و تم خاص پیروی کنند. هنگام سفارش کنسول چوبی، به شکل، اندازه و طرح روی کشو ها، قاب آیینه و ... توجه کنید و ببینید در کنار سایر عناصر دکوراسیون شما چطور دیده می شوند. اگر دوست دارید از خلاقیت تان در دکوراسیون داخلی ویلا استفاده کنید، می توانید دراورها یا کابینت های چوبی قدیمی را با کمی تغییر به سلیقه خودتان و با هزینه بسیار کمتر به یک میز با شکوه و استثنایی تبدیل کنید. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی ویلا علاوه بر زیبایی معمولاً حسی آرامش بخش برای افراد ایجاد می کند.


1039526278641001B

شکل 4- دراورهای قدیمی را با کمی تغییر به سلیقه خودتان و یک میز با شکوه و استثنایی تبدیل کنید

- پرواز پروانه؛ انتخابی شاد برای طراحی داخلی ویلا

اگر دوست دارید دکوراسیون ویلا شما حس خالصی از شادی را در محیط ایجاد کند، طرحی از پرواز پروانه های خوش رنگ روی دیوارهای داخلی ویلا بسیار لوکس، شیک و جذاب است. این طرح طرفداران زیادی در بازار دکوراسیون و طراحی داخلی دارد. پروانه ها همچنین حس فوق العاده ای از پرواز را ایجاد می کنند و تحرک و پویایی را به گوشه گوشه خانه شما می آورند. شما می توانید از الگوهای تکراری کاغذ دیواری برای ایجاد این طرح استفاده کنید. با این حال یک قاب عکس بزرگ که مجموعه ای از پروانه ها را در حال پرواز نشان می دهد میتواند گزینه خوبی باشد. فراموش نکنید وقتی از این طرح برای دکوراسیون ویلا یا منزل مسکونی استفاده میکنید، از المان های طبیعی و انواع گل های مصنوعی را برای تزیینات استفاده کنید.


1039527278641001B

شکل 5-طرح پروانه ای طرفداران زیادی در بازار دکوراسیون و طراحی داخلی دارد

4منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید