title

14 ایده پرطرفدار در دنیا برای دکوراسیون داخلی ویلا (قسمت دوم)

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در حال حاضر در صنعت ساختمان ایرانی، از سفال برای چیدن اغلب دیوار ها استفاده می شود

در حال حاضر در صنعت ساختمان ایرانی، از سفال برای چیدن اغلب دیوار ها استفاده می شود

14 ایده پرطرفدار در دنیا ویژه دکوراسیون داخلی ویلا

اینکه چه مقدار به دکوراسیون داخلی ویلا یا شیوه طراحی داخلی محل منزل تان اهمیت می دهید نشان از مقدار ذوق و علاقه به خود و احترام به زندگی تان است. قرار نیست دکوراسیون داخلی ویلا را طوری چینش کنید تا کسی مهمانانتان انگشت به دهان بمانند یا حسرت پول و امکانات شما را بخورند، بلکه هدف یک طراحی دکوراسیون موفق و درعین حال شیک این است که با خلاقیت و ظرافت و حتی هزینه کم محیط زندگی خود را دلپذیرتر کرده و از حضور در آن لذت ببرید. در قسمت قبل اشاره کردیم که این موضوع در ویلاها یا اقامتگاه هایی که برای چند روز مسافرت یا تعطیلات برای خانواده تدارک دیده اید، اهمیت مضاعف دارد زیرا هرچه بهتر فضای داخلی خانه شاداب، زیبا و پر انرژی طراحی شده باشد بیشتر روی روحیه خانواده و صمیمیت آنها تاثیر می گذارد. اگر شما صاحب تعدادی ویلا در شهرهای ساحلی یا آپارتمان های اجاره ای هستید که برای پذیرش گردشگران اختصاص داده اید، رعایت نکات ریزی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا یا آپارتمان رضایت مشتریان شما را بالاتر می برد و قطعا تعداد مشتریان بیشتری در انتظار شما خواهد بود چون دوستانشان شیرینی لذت زندگی در یک ویلا مدرن، لوکس و شیک را قبلاً از شما هدیه گرفته اند!

در این بخش نیز ادامه روش هایی که از دید بیشتر کارشناسان دکوراسیون داخلی جذاب ترین و زیباترین در نوع خود در سال گذشته (2018 میلادی) بوده اند را برای شما شرح خواهیم داد. با استفاده از این تجربیات در کنار خلاقیت خود از ویلایی با دکوراسیونی شیک، مدرن و بروز لذت ببرید.

طراحی دکوراسیون دیوار داخلی ویلا با نمای آجر

آیا خانه قدیمی پدربرزگ و مادربزرگتان را به خاطر دارید؟ دیوارهایی که نمای بیرونی آنها به سادگی چیده شدن آجر ها روی هم بود و بس! آیا قبول دارید که این سادگی تجربه خاصی از لذت را برای شما یادآوری می کند؟ پس اگر به سبک های کلاسیک علاقه دارید، حس خوب خانه مادر بزرگ را به داخل خانه خودتان بیاورید. در حال حاضر در صنعت ساختمان ایرانی، از سفال برای چیدن اغلب دیوار ها استفاده می شود، ولی اگر از آجر فشاری برای دیوار چینی یک ویلا در حال ساخت استفاده می کنید نمای آجر های چیده شده روی هم با انجام عملیات بند کشی و پرداخت نهایی با روغن و رزین نمای جالب و زیبایی برای ویلای شما خلق می کند. با این ابتکار به علاوه اینکه هزینه گچ کاری و پرداخت نهایی برای نمای دیوار را نمی پردازید، ویلایی با طراحی داخلی شیک و پرطرفدار خواهید داشت. اگر خیلی به این سبک طراحی دکوراسیون علاقمند شدید می توانید تمام یا قسمتی از دیوار های داخلی را با استفاده از پوشش های طرح آجری موجود در بازار بپوشانید که در ادبیات فنی به عنوان سنگ کاری آنتیک شناخته می شود.


1039523278641001B

شکل 1-نمای آجر های چیده شده روی هم با انجام عملیات بند کشی و پراخت نهایی با روغن و رزین به کار رفته در دکوراسیون داخلی ویلا


- طراحی داخلی لوکس ویلا با نورپردازی فانتزی

تصور کنید که دکوراسیون داخلی ویلا ی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی کرده اید ولی با این حال احساس میکنید چیزی نیاز است تا جلوه و جلا به فضای ویلا شما بدهد. در در چنین وضعیتی قرار دارید، بدانید که نیاز به اجزا و قطعات جدیدی برای مبلمان ندارید و تنها ایجاد نورپردازی خاص و فانتزی آن چیزی است که خیال شما را راحت می کند. به جرات می توان گفت نور جلادهنده دکوراسیون یک ویلاست و یک طراحی داخلی شیک و مدرن بدون نورپردازی مفهومی ندارد. دکوراسیون و نورپردازی از دو جنبه دارای اهمیت هستند:


1039525510741001B

1039524510741001B


1- اینکه محل قرار گرفتن منبع نور به خوبی جانمایی شود و حجم نور خروجی کافی باشد.

2- ابزار واسطی که نور با آن در محیط پخش می شود. منظور از ابزار واسط مثل لوستر، آباژور، مهتابی و امثال اینهاست. آن چیزی که می تواند وجه تمایز دکوراسیون داخلی ویلا شما باشد، انتخاب یک شکل فانتزی برای منبع نور است. لوسترها و چراغ های بسیار متنوع و با طرح های هنرمندانه و خلاقانه در بازار دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است به شرط اینکه جسارت کافی برای انتخاب طرح های فانتزی را داشته باشید. البته با کمی ابتکار و خلاقیت و با کمک یک استادکار نجاری با هزینه کمتر هم می توانید طرح های فانتزی خاص سلیقه خود را بسازید. اتفاق جالب توجهی که با نور های فانتزی می توان رقم زد متفاوت بودن سایه ها با سایه های نور های معمولی است. دکوراسیون داخلی ویلا شما می تواند با طراحی سایه ها بسیار خاص و متفاوت باشد.

1039527510741001B


1039526510741001B

شکل 2- نور جلادهنده دکوراسیون یک ویلاست و یک طراحی داخلی شیک و مدرن بدون نورپردازی مفهومی ندارد

& lt;Br& gt;

-مخلوطی از سفید و خاکستری روشن؛ ویلا لوکس با طرح بهشت

بدون شک ورود یک ویلا که همه قسمت های دکوراسیون آن به رنگ سفید طراحی شده باشد حسی سرشار از انرژی و سبکی در بیننده ایجاد میکند. خلق دکوراسیون داخلی ویلا به طوری که سفید رنگ غالب آن باشد فضایی مانند حضور در بهشت را تداعی می کند. همچنین سفید حسی از شکوه نیز در ذات خود دارد. با این حال اگر تمام فضا داخلی از یک طیف خاص سفید پوشیده باشد علاوه بر اینکه برای چشم خسته کننده است، نزدیک به فضای کلینیک های پزشکی است که قطعاً حس خوشایندی نیست. اگر شما مانند طرفداران این رنگ به طراحی دکوراسیون با رنگ سفید علاقه مندید، لازم است برای دیوار، کف، پارچه های مبل، کفپوش یا پارکت چند طیف مختلف رنگ سفید استفاده کنید. پیشنهاد کارشناسان دکوراسیون داخلی ویلا به شما، آمیخته کردن رگه هایی از خاکستری یا کرم به سفید و استفاده از آن به عنوان رنگ زمینه استفاده دکوراسیون است. بعضی عناصر اتاق مانند والان پرده، کتیبه های چارچوب در و مانند اینها در این روش می تواند از رنگ کاملاً سفید ( رنگ خامه کیک) تهیه شوند.


1039528510741001B

شکل 3- استفاده از رنگ سفید و طیف های آن برای دکوراسیون داخلی ویلا


-مخلوطی از چند الگو، برای دکوراسیون داخلی ویلا شما که پایبند اصول ثابت نیستید!

شاید درهم و آشفته به نظر برسد و کمی هم بی نظم، اما اگر بی نظمی به دکوراسیون داخلی ویلا شما خود خواسته باشد، نوعی نظم و زیبایی در پس آن وجود دارد. جالب است بدانید این الگوی برای اولین بار در هفته مد نیویورک در پاییز 2016 معرفی شد و بعد از آن طراحان داخلی بسیاری با الهام گرفتن از این سبک، طرح های جالبی برای دکوراسیون داخلی ویلا ارائه دادند. نکته جالب توجهی که در این سبک دیده می شود وجود نداشتن محدودیت خاصی برای انتخاب عناصر و رنگ های تاثیر گذار است.


1039529510741001B

شکل 4-مخلوطی از چندسبک مختلف برای دکوراسیون داخلی ویلا


title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید