title

14 ایده پرطرفدار در دنیا برای دکوراسیون داخلی ویلا (قسمت سوم)

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در این بخش نیز ادامه روش هایی که از دید بیشتر کارشناسان دکوراسیون داخلی جذاب ترین و زیباترین در نوع خود در سال گذشته (2018 میلادی) بوده اند را برای شما شرح خواهیم داد. با استفاده از این تجربیات در کنار خلاقیت خود می توانید از ویلایی با دکوراسیونی شیک، مدرن و بروز لذت ببرید.

در این بخش نیز ادامه روش هایی که از دید بیشتر کارشناسان دکوراسیون داخلی جذاب ترین و زیباترین در نوع خود در سال گذشته (2018 میلادی) بوده اند را برای شما شرح خواهیم داد. با استفاده از این تجربیات در کنار خلاقیت خود می توانید از ویلایی با دکوراسیونی شیک، مدرن و بروز لذت ببرید.

ایده پرطرفدار ویژه دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا بدون شک نقطه تمایز و یا چشم اسفندیار در مقایسه خانه های ویلایی است. با توجه به اینکه خانه های ویلایی به طور مستقل در اختیار یک مالک است، این شانس وجود دارد که با طراحی کامل و مبتنی بر اصول دکوراسیون داخلی ویلا ها، ویلایی شیک و مدرن داشته باشید. سلیقه ما انسان ها به دلیل حس تنوع طلبی، تمایل به تغییرات جدید دارد و دکوراسیون منزل و محل کار نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در این مقاله به معرفی تعدادی از روش هایی که کارشناسان دکوراسیون داخلی ویلا با الهام گرفتن از تمایلات و ارزشیابی انواع سبک ها در سال 2018، پرداخته می شود. یکی از معیارها کارشناسی در رتبه بندی، میزان اشتیاق و گرایش مردم به یک یا چند سبک خاص است. ما در این مطلب مانند دو قسمت قبل به شما نکاتی ارائه می کنیم و شما میتوانید با استفاده از این نکات و کمی خلاقیت یک دکور حرفه ای، شیک، زیبا برای طراحی داخلی ویلا خود بسازید.

- ویلا خود را با رنگ و بویی از عشق دکوراسیون کنید!

شاید عجیب به نظر برسد اما بررسی ها نشان داده است افرادی که طی سال 2018 احساسی از عشق را در خود تجربه کرده اند نوع خاصی از طراحی داخلی را برای ویلا یا محیط زندگی خود انتخاب کرده اند. این نوع از دکوراسیون داخلی ویلا که مشخصات آن توسط کارشناسان استخراج شده است، پیچیدگی های عشق و ظرافت معشوق را به خاطر میاورد. در این نوع از دکوراسیون رنگ های روشن و گرم غالب هستند و الگوهای استفاده شده نرم و بدون سطوح خشن هستند تا حس ظرافت را به بهترین شکل ممکن به دکوراسیون داخلی ویلا منتقل کنند. این نوع طرح بیشتر با مبلمان های کلاسیک و چرمی به همراه میز ها و کمد های چوبی هماهنگ و ست می شود. جالب است بدانید در سال 2018 این سبک از طراحی داخلی برای ویلا ها یکی از سبک های پرطرفدار بوده است.


1039526378641001B

شکل 1-این نوع از طراحی داخلی ویلا پیچیدگی های عشق و ظرافت معشوق را به خاطر میاورد.


حمام های باز برای داشتن مدرن ترین طراحی داخلی ویلا

حمام های باز در دکوراسیون ویلا به این مفهوم هستند که از داخل حمام به سمت فضای بیرون ویلا (معمولاً منظره ای از باغ و طبیعت) از یک یا چند دیواره شیشه ای تشکیل شده است و به محیط بیرون کامل دارد به طوری که انگار در وجه شیشه ای دیواری ساخته نشده است. کسی که در حمام است این امکان را دارد که محیط اطراف را کاملا ببیند و از دیدن فضای بیرون ویلا حین حمام لذت ببرد. شاید نگران حریم شخصی خودتان در حمام باشید اما طراحی شیشه های مخصوص این حمام بگونه ایست که از بیرون به داخل هیچ گونه دیدی وجود ندارد. نکته مهم در دکوراسیون داخلی ویلا هایی با این نوع از حمام، جایگذاری مناسب پلان حمام به سمت مناظر زیباست. این ایده برای طراحی داخلی که نوعی کاملاً مدرن در نوع خود بشمار می رود در سال 2018 طرفداران زیادی داشته است.


1039521478641001B

شکل2- حمام های باز در طراحی داخلی ویلا های مدرن


-استفاده از تابلو نقشه جهان در دکوراسیون داخلی ویلا

در گذشته نقشه جهان چاپ شده معمولا در در دکوراسیون دفاتر اداری و رسمی رده بالا به دلیل کارکردش نصب میشد ولی از سال 2017 استفاده از نقشه های بزرگ کره زمین با طرح های فانتزی در خانه ها طرفداران زیادی در بازار دکوراسیون داخلی ویلا پیدا کرد. استفاده از این طرح در اتاق پذیرایی و بالای بزرگترین قطعه مبلمان که معمولا روبروی تلویزیون قرار می گیرد، جلوه خاصی به فضا می دهد. همچنین اگر میز ناهارخوری بزرگی با طرح کلاسیک دارید، بالای آن نیز گزینه خوبی برای نصب این تابلو به نظر می رسد. ابتکار دیگری که برای استفاده از نقشه جهان در طراحی دکوراسیون قابل استفاده است، استفاده از تابلوهای چند تکه و پازلی است که فضای فانتزی تری برای ویلا شما میسازد.


1039529841741001B

شکل 2- استفاده از نقشه های فانتزی و بزرگ جهان در دکوراسیون داخلی ویلا


سایه های خاکستری؛ جلوه ای آرام و با وقار بر تار و پود دکوراسیون داخلی ویلا

رنگ خاکستری و طیف های آن ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را برای طراحی داخلی دکوراسیون ویلا به پیشنهاد بسیار وسوسه کننده ای تبدیل می کند. رنگ خاکستری به دلیل اینکه یک نقطه تعادل بین همه رنگ ها ( از سفید براق تا سیاه) شناخته می شود، رنگی خنثی است که معمولاً برای بیننده حسی از آرامش را در دکوراسیون داخلی ویلا ایجاد می کند. طیف رنگ خاکستری بسیار گسترده است و از همه این گستردگی در طراحی دکوراسیون می توان استفاده کرد. حضور المان هایی از رنگ هایی هم خانواده کنار هم فضای دلپذیری را برای ویلای شما فراهم می کند. این ایده پرطرفدار هم برای دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن و هم برای دکوراسیون ویلا های سبک کلاسیک قابل استفاده است.


1039520941741001B

شکل 3-رنگ خاکستری به دلیل اینکه یک نقطه تعادل بین همه رنگ ها شناخته می شود، رنگی خنثی است که معمولاً برای بیننده حسی از آرامش را در طراحی داخلی ویلا ایجاد می کند.


- طراحی داخلی ویلا با آبی نفتی

در بین رنگ ها، رنگ مشکی در طراحی دکوراسیون ها مخصوصا ویلا هایی که حسی از شکوه و وقار را منتقل میکنند همیشه جایگاه خود را در ذهن طراحان داخلی ویلا داشته است. با این حال در مدت اخیر رنگ آبی سیر یا آبی نفتی جایگاه رنگ مشکی را تسخیر کرده. رنگ آبی نفتی به خاطر اینکه به عنوان یک رنگ زمینه در طراحی دیواره های ویلا با بسیاری از رنگ ها ترکیب زیبا و دلنشینی دارد و در عین حفظ شکوه لازم برای دکوراسیون داخلی ویلا، گرفتگی رنگ مشکی را ندارد خود را در بین رنگ های پرطرفدار پیدا کرده است.


1039521941741001B

شکل 4- استفاده از رنگ آبی نفتی برای طراحی داخلی لوکس


- «ماندالا»؛ انرژی مثبت در طراحی داخلی خاص برای ویلا

شاید برای شما که درحال مطالعه روشی برای بهبود دکوراسیون داخلی ویلا خود هستید کمی رازآلود به نظر بیاید به این خاطر که ماندالا طراحی گرافیکی است که در آیین هندوئیسم نمادی از کیهان است که در بیننده آن انرژی مثبت ایجاد میکند. فارغ از بحث مربوط به اعتقادات، این طرح به چشم فرهنگ های شرقی به خصوص ایرانی ها آشناست و شبیه آن را در طرح و نقش های روی فرش های ایرانی دیده می شود. این نقش در سال 2017 در طراحی داخلی علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است. در بسیاری از کتاب های رنگ شناسی استفاده از ماندالا برای رفع افسردگی و رهایی از افکار منفی توصیه شده است. از این طرح ساده می توان برای طراحی داخلی دکوراسیون ویلا ها به برای کاغذ های دیواری یا تزیینات رومیزی استفاده کرد.


1039522941741001B

شکل 5- استفاده از طرح ماندالا در طراحی داخلی ویلا



1039523941741001B

شکل 6- استفاده از طرح ماندالا در طراحی داخلی ویلا


title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید