title

7 ترفند مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

7 ترفند مهم برای طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

راحتی دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه یکی از نکات مهم برای جذب مشتری است و باعث می شود از زمان ورود هر لحظه احساس راحتی کنند. حتی وقتی می خواهید مبلمان و اثاثیه اتاق یک خانه را انتخاب کنید ، اندازه ی فضا یکی ازعوامل مهمی است که در نظر می گیرید. در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه نیز اندازه ی فضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هر جزئیات کوچکی که با توجه به فضا به کار می گیریدمی تواند در ذهن مشتری تبدیل به یک خاطره ی به یاد ماندنی شود.

برای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه 7 ترفند اساسی وجود دارد که باعث می شود آرایشگاه به اندازه ی کافی بزرگ به نظر برسد و مشتریان شما در آن احساس راحتی کنند.

دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه باید مانند دکوراسیون اتاقی باشد که در خانه دارید. منظور من این است که آرایشگاه شما نباید زیاد شلوغ و تنگ به نظر نرسد.

اگر به دنبال ترفندهای اساسی برای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی خود هستید با من همراه باشید تا نکات لازم را به شما آموزش دهم.


1039524568641001B


دیوارهای بلند را کوتاه تر کنید!

اگر دیوارهای فضای تان بزرگ است من برای شما 2 پیشنهاد دارم:

• از یک اثر هنری زیبا استفاده کنید

در طراحی دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه به یاد داشته باشید که اگر دیوارهای فضای شما بلنداست از یک اثر هنری زیبا برای کل یک دیوار انتخاب کنید. همیشه برای دیوارهای بلند این سوال مطرح است که آیا بایداز اثرهای هنری زیاد استفاده شود یا هیچ اثری استفاده نشود؟ در صورتی که قرار باشد از یک اثر هنری استفاده کنید این سوال مطرح است که چه نوعی از آن را باید انتخاب کنید؟ آیا باید چهارچوب داشته باشد؟ نقاشی یا تصویر باشد؟استفاده از نقاشی یا تصویر شاید ایده ی خوبی باشد باشد،اما همیشه بهترین حالت ممکن نیست.

در بعضی از موارد و براساس فضای شما شاید یک نوشته ی تنها که نقل قولی زیبااز یک شخصیت خاص است کافی باشد. همچنین، انتخاب تصاویری که الگوهای ساده دارند به شما کمک می کند که چشم انداز زیبایی ایجاد کنید. تصاویری که الگوهای پیچیده دارند شاید برای مشتری چندان جذاب نباشد.

• رنگ دیوارها را روشن انتخاب کنید

ترفند دوم در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه تقریبا ساده و راحت است. هر چه رنگ دیدارها روشن تر باشد بهتر است. انتخاب رنگ روشن باعث می شود فضا بزرگتراز اندازه ی واقعی آن به نظر برسد. همچنین، استفاده از رنگ روشن باعث شاد شدن فضا می شود و انتظار را برای مشتریان راحت تر می کند.

سقف فضا را بلندتر کنید

ترفند ساده دیگر در طراحی دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه این است که کاری کنید تا مشتریان به بالا نگاه کنند!حتما می پرسید چگونه؟ اگر سقف کوتاه باشد با یک راه حل ساده می توان آن را بلندتر کرد و آن این است که فضا را عمودی کنید. عمودی کردن فضا به معنای این است که در سقف هم می توانید چیزهایی به کار ببرید که به بزرگتر شدن فضا کمک کند. مثلا می توانید برای عمودی کردن فضا، در سقف خود از گیاهان زینتی استفاده کنید و یک احساس لطیف ایجاد کنید.گیاهان بلند مثل انجیر زینتی را از سقف آویزان کنید و بدون تنگ کردن فضا یک منظره ی زیبا و دلپذیر ایجاد کنید.


1039525568641001B


زیبایی فضا را با چراغ های کم نور و مینیاتوری بیشتر کنید

در طراحی دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه به یاد داشته باشید که بیشتر افراد تمایل ذاتی دارند برای جبران کردن کوتاه بودن سقف از وسایل کوچک تر استفاده کنند. اما، این تکنیک شاید باعث شود فضا تنگ تر به نظر بیاید. به جای به کار بردن وسایل کوچک تر سعی کنید از چراغ و لامپ استفاده کنید.همچنین، می توانید با استفاده از وسایلی که شکل دراز تری دارند تعادل بهتری ایجاد کنید.برای نتیجه ی بهتر می توانید. آنها را به صورت کروی در سقف به کار ببرید.

فضای باریک را پرنور تر کنید

یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه نور طبیعی فضا است. نور طبیعی همیشه باعث می شود فضا بزرگتر به نظر برسد. ولی، این مسئله معمولا نادیده گرفته می شود. اما، به یاد داشته باشید که اگر نور زیادی به آرایشگاه شما نمی تابد فضای آن از اندازه ی عادی هم کوچک تر به نظر خواهد رسید و حوصله ی مشتری هایتان را سر خواهد برد. چنانچه فضای شما به حد کافی نور خورشید را دریافت نمی کند، چند لامپ با نور طبیعی به کار ببرید تا این مشکل را جبران کند.

از مبلمان کوچک استفاده نکنید

به یاد داشته باشید که در صورت کوچک بودن فضا، به جای استفاده از وسایل کوچک از مبل های فول سایز استفاده کنید. کوچک بودن فضای شما به معنای این نیست که باید از اثاثیه ی کوچک استفاده کنید. فقط اطمینان داشته باشید که مبلمان شما باعث تنگ شدن بقیه ی فضا نمی شود. یک مبل دراز در فضای باریک می تواند باعث راحتی در عبور و مرور مشتریان در داخل سالن شود و چنانچه باید مدت بیشتری برای دریافت خدمات انتظار بکشند راحت تر بنشینند.


1039527568641001B


از میز های اضافی مناسب استفاده کنید

اگر فضای شما از صندلی پر شده است و نیاز به میزهای بیشتری هم دارید، می توانید یک ترفند ساده ی دیگر داشته باشید و آن این است که از میزهای قهوه خوری استفاده کنید. میزهای قهوه خوری کوچک هستند و به شکلهای مختلف مثل لوزی، گرد و مستظیل وجود دارند. اندازه ی ایده آل این است که بلندی میزهای استفاده شده از بلندی صندلی ها کوتاه تر نباشد. هر وسیله ی اضافی که می خواهید به فضا اضافه کنید باید مناسب با وسایل بزرگتر انتخاب شوند.

دراین مقاله کوشیدم چند ترفند مهم و اساسی برای طراحی دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه را به شما آموزش دهم. البته بدیهی است که بسته به بودجه، زمان و فضای خود شما قادر نخواهید بود از تمام این ترفندها برای طراحی خود استفاده کنید. اما،اگر فکر می کنید فضای آرایشگاه شما کوچک است می توانید حداقل یکی از این ترفندها را امتحان کنید و نتیجه ی آن را ببینید.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید