دکوراسیون داخلی مدرن

تاریخچه استفاده از دکوراسیون داخلی مدرن به قرن نوزدهم باز می گردد اما این سبک امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. یکی از مهمترین اصول که باید در این سبک دکوراسیون در نظر گرفته شود سادگی می باشد البته سادگی باید به گونه ای باشد که فضای داخلی خانه شما خسته کننده نباشد.

امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • یکی از اصول مهم در ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد. در خانه هایی که با استفاده از سبک دکوراسیون داخلی مدرن طراحی شده اند هیچ گونه آشفتگی وجود ندارد و در حقیقت همین موضوع باعث شده است فضای داخلی خانه هایی با این سبک کاملا راحت به نظر برسد.

تفاوت مهم و قابل توجه دکوراسیون داخلی مدرن با دکوراسیون جدید

یکی از تفاوت های اصلی و مهم دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون های جدید مدت زمانی است سبک دکوراسیون مورد نظر مورد استفاده قرار گرفته است. سبک دکوراسیون جدید، یکی از به روزترین سبک های دکوراسیون می باشد که در ایجاد آن خلاقیت و نوآوری نیز حرف اول را می زند، در حالی که سبک دکوراسیون داخلی مدرن به یک عصر خاص در طول تاریخ دکوراسیون منزل اشاره دارد. معماران و طراحان داخلی در دکوراسیون جدید از عناصر مدرن استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت سبک دکوراسیون داخلی جدید ترکیبی از سبک های قدیمی با پیشرفت های تکنولوژی می باشد.در دکوراسیون داخلی مدرن دیگر از تابلوهای قدیمی استفاده نمی شود بلکه کارهای هنری که با استفاده از رنگ های مختلف طراحی می شوند جایگزین این موارد شده است. در حقیقت می توان گفت سبک دکوراسیون مدرن داخلی استفاده از سنت های قدیمی را به طور کامل رد می کند و با رشد جامعه صنعتی همراه می باشد.همچنین امروزه در دکوراسیون داخلی مدرن از تابلوهای بزرگ که قاب خاصی ندارند روی دیوار استفاده می شود. همچنین می توان از چندین قاب عکس کوچک روی بخش بزرگی از دیوار نیز استفاده کرد؛ اما دیگر از تابلوهای قدیمی استفاده نمی شود زیرا باعث می شود دکوراسیون داخلی شما دیگر مدرن به نظر نرسد.همانطور که میدانید در سال های اخیر برای دکوراسیون دیوارهای داخلی منزل از کاغذ دیواری ها استفاده می شده است اما امروزه دیگر این سبک نیز قدیمی شده است و از رنگ های خنثی برای دیوارها استفاده می شود. توصیه می کنیم از رنگ های سفید و یا خاکستری برای پوشش دیوارهای داخلی یا خارج از خانه استفاده کنید.ایده های دکوراسیون داخلی مدرن نیز سادگی را مد نظر خود قرار داده اند. استفاده از خطوط ساده افقی و عمودی در معماری مدرن نیز مبلمان و طراحی داخلی مدرن منزل را نیز تحت تاثیر قرار داده است. امروزه در خانه های مدرن اغلب از ستون ها استفاده می شوند که به طور واضح بتوانند خطوط عمودی را در اتاق نشیمن به تصویر بکشند. تا حدودی می توان گفت استفاده از طرح های ساده و مدرن در دکوراسیون داخلی مدرن انقلاب ایجاد کرده است.

استفاده از عناصر صنعتی در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

می توان گفت اگر در مصالح مورد نیاز جهت ساخت خانه ها همچون شیشه ها و استیل پیشرفتی وجود نداشت، سبک دکوراسیون داخلی مدرن نیز امروزه وجود نداشت. می توانید با انتخاب عناصر و مصالح ساختمانی مدرن همچون استیل و یا آهن در صنعت دکوراسیون باعث شوید فضای داخلی منزل کاملا مدرن و جدید به نظر برسد.استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیون داخلی مدرن رنگ ها در مرکز توجه قرار دارند در نتیجه می توان گفت دکوراسیون داخلی مدرن به دلیل استفاده از رنگ های مختلف به شهرت قابل توجه دست یافته است. شما می توانید در دکوراسیون مدرن داخلی از مبلمان، آثار هنری و یا فرش هایی به رنگ قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید استفاده کنید.یکی از روش های عالی برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن در فضای خانه ها استفاده از رنگ های گرم برای مبلمان و یا پرده ها می باشد. به طور مثال می توان گفت هرچند رنگ سفید در عکس ها زیبا به نظر می رسد اما برای انتخاب آن باید سبک زندگی و یا معماری منزل خود را نیز در نظر بگیرید. امروزه بسیاری از افرا استفاده از رنگ های قهوه ای و سبز را در دکوراسیون داخلی منزل خود ترجیح می دهند.

استفاده از پنجره های بزرگ در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

پنجره های بزرگ زیبا نه تنها بسیار مدرن و به روز هستند، بلکه وقتی فضای داخل خانه روشن می شود این پنجره های می درخشند و جلوه خاص و زیبایی خواهند داشت. همچنین استفاده از این پنجره ها باعث می شود از نور طبیعی و هوای تازه بیشتر استفاده شود. این پنجره ها بیشتر برای ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند بویژه ویلاهایی که دارای منظره رو به دریا هستند.استفاده از الگوهای هندسی در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

امروزه در بسیاری از فضاهای مدرن از اشکال هندسی استفاده می شود زیرا استفاده از این الگوها باعث می شود فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مرتب به نظر برسد. شما می توانید از فرش ها، کارهای هنری، مبلمان، کاغذ دیواری ها یا پرده ها در شکل های هندسی استفاده نمایید تا فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مدرن به نظر برسد.دکوراسیون داخلی مدرن امروزه به راحتی توانسته است طرفداران بسیار زیادی را به سوی خود جذب نماید. همانطور که گفتیم یکی از اصول دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد. این سادگی باید طوری باشد که فضای خانه شما خسته کننده به نظر نرسد و همچنین تمام ابزاری که ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید باید به آسانی قابل دسترس باشند.

منبع

ایده های دکوراسیون داخلی مدرن برای مرفه به نظر رسیدن فضای منزل

در حالیکه وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی مدرن به میان می آید آشپزخانه و سرویس بهداشتی در اولویت قرار دارند، اتاق نشیمن اولین اتاقی است که باید در آن دکوراسیون داخلی مدرن ایجاد نمود زیرا اولین اتاقی است که مهمان آن را می بیند.

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما باید به گونه ای باشد که سلیقه شخصی شما را منعکس سازد. اگر برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن با بودجه محدود مواجه هستید توصیه می کنیم از ایده های دکوراسیون داخلی مدرن که در این مقاله آورده شده است پیروی نمایید تا فضای داخلی خانه شما کاملا زیبا و منحصر به فرد به نظر برسد.قبل از این که کار خود را جهت دکوراسیون داخلی مدرن در اتاق نشیمن آغاز کنید بهتر است برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید. در مرحله نخست پاسخ این پرسش ها را برای خود یادداشت نموده و سپس کار ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن را آغاز نمایید.

هدف شما از ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟ در خانه شما چند اتاق وجود دارد که باید در آن ها دکوراسیون مدرن داخلی را ایجاد نمایید؟ فضای داخلی چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ چه چیزهایی را باید در اتاق قرار دهید و مکان چه چیزهایی را باید عوض کنید؟ جهت آغاز کار دکوراسیون داخلی مدرن هفت توصیه کلیدی زیر را باید در نظر بگیرید. با رعایت این نکته می توانید باعث شوید فضای داخلی خانه شما کاملا مرفه به نظر برسد.

استفاده از تابلوها یا کارهای هنری در ابعاد بزرگ جهت دکوراسیون داخلی مدرن

با نصب تابلوها و کارهای هنری بزرگ روی یکی از دیوارهای اتاق نشیمن می توانید در این اتاق فضای جالب و نقطه کانونی ایجاد نمایید. این امر باعث می شود فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا شیک به نظر برسد و تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون داخلی مدرن خواهد داشت.

در فروشگاه ها و مغازه ها به دنبال آثار هنری زیبا در اندازه های منطقی بگردید، همچنین شما می توانید با استفاده از خلاقیت و ابتکار عمل خود یک کار هنری ایجاد نمایید.

با استفاده از این نکته می توانید حتی با بودجه اندک کاری کنید تا فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا جذاب و زیبا به نظر برسد.ساده سازی سبک دکوراسیون داخلی مدرن مورد استفاده

استفاده از آثار هنری زیاد در فضای داخلی اتاق نشیمن باعث می شود تا فضای منزل شما کاملا به هم ریخته و آشفته به نظر برسد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای شیک و زیبا به نظر رسیدن اتاق نشیمن از دکوراسیون داخلی مدرن کاملا ساده استفاده کنید.

مجموعه آثار هنری که قبلا در دکوراسیون داخلی منزل از آن ها استفاده می کرده اید را کنار گذاشته و تنها آن هایی که ارزش احساسی را دارند در دکوراسیون داخلی مدرن اتاق نشیمن خود مورد استفاده قرار دهید.

یک فضای ساده باعث می شود عناصر باقی مانده در تاق نشیمن کاملا درخشان به نظر برسند. با استفاده از بودجه محدود نیز می توانید این ایده را در دکوراسیون داخلی مدرن منزل خود اجرا نمایید.

استفاده از میز تلویزیون دیواری در دکوراسیون داخلی مدرن

قرار دادن یک تلویزیون سیاه و بزرگ در مرکز اتاق نشیمن باعث می شود دیگر فضای داخلی اتاق نشیمن شما شیک و زیبا به نظر نرسد.

اگر بودجه کافی برای تهیه آینه های فانتزی که در پوشاندن تلویزیون می توانند به شما کمک کنند را نداشتید با ایجاد یک کمد دیواری که بتواند حضور تلویزیون را در اتاق نشیمن مخفی نگاه دارد این کار را انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است قادر به پوشاندن تلویزیون به طور کامل نباشید اما اجرای این ایده ها باعث می شود قاب تلویزیون موجود در اتاق نشیمن با دیگر کارهای هنری ادغام شده و حواس شما را از یک تلویزیون بزرگ سیاه در مرکز اتاق پرت کند.

با استفاده از هر بودجه ای می توانید این ایده را در دکوراسیون داخلی مدرن خود اجرا نمایید.استفاده از پارچه ها و فرش ها با طرح های جذاب در دکوراسیون داخلی مدرن

شما می توانید برای پوشش دادن بالشت های مبلمان از پارچه های منحصر به فرد و عتیقه استفاده کنید. همچنین استفاده از یک فرش عتیقه ترکی روی سطح اتاق می توانید به سادگی باعث شوید اتاق شما کاملا شیک و مرفه به نظر برسد.

شما می توانید با استفاده از پارچه های غیرمعمول و عناصر عتیقه فضای خانه خود را شخصی سازی کنید. یکی دیگر از عواملی که باعث می شود دکوراسیون داخلی مدرن منزل شما کاملا مرفه به نظر برسد استفاده از پارچه هایی با طرح های فوق العاده جذاب روی مبلمان یا صندلی های اتاق نشیمن می باشد.

استفاده از مجسمه ها در دکوراسیون داخلی مدرن

روش دیگر برای شیک و مرفه به نظر رسیدن اتاق نشیمن شما استفاده از مجسمه هایی است که در ساخت آن ها از خطوط صاف یا اشکال منحنی استفاده شده است. این امر باعث می شود فضای خانه شما کاملا زیبا و جذاب به نظر برسد.

همچنین شما می توانید از یک میز ساخته شده با استفاده از ریشه درخت قهوه یا صندلی های غیر معمول به عنوان آثار هنری در اتاق نشیمن خود استفاده نمایید.

مولفه های کاملا هنری و عجیب را به دکوراسیون داخلی فضای اتاق نشیمن منزل خود اضافه کنید تا فضای مورد نظر کالا شیک و مرفه به نظر برسد.استفاده از آثار تاریخی در دکوراسیون داخلی مدرن منازل

با استفاده از ترکیبی از مواد همچون شیشه، چوب، فلز، پارچه و چرم کاری کنید تا فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا مرفه به نظر برسد و فضای پویا و جذاب ایجاد کنید. بهتر است این مواد را با در نظر گرفتن بودجه خود و با دقت تمام انتخاب کنید تا فضای اتاق نشیمن منزل شما به طور طبیعی کاملا جذاب و زیبا به نظر برسد.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی مدرن برای آشپزخانه

همیشه بزرگتر به معنی بهتر نیست، بویژه وقتی صحبت از آشپزخانه به میان می آید. آشپزخانه های کوچک نسبت به آشپزخانه های بزرگ دارای فضای کاری موثرتر و کارآمدتر می باشد. فضا و دکوراسیون داخلی مدرن به آشپزخانه های بزرگ منحصر نمی باشد.در این مقاله ایده هایی برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه را برای شما آورده ایم تا با استفاده از این ایده ها بتوانید فضای داخلی این آشپزخانه ها را به راحتی سازماندهی کنید تا آشپزخانه شما کاربردی و زیبا به نظر برسد.

بر اساس گفته های یکی از طراحان داخلی بزرگ به نام Louis Parrish در صورتی که بتوانید آشپزخانه خود را به خوبی سازماندهی کنید می توانید زندگی خود را نیز به راحتی سازمان دهی نمایید.

ایده های ناب برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه جمع آوری شده در این مقاله راه حل های عالی جهت سازمان دهی کردن فضای آشپزخانه به نظر می رسد. اکثر افراد از آشفتگی، نبود فضای کافی برای ظروف و تاریک بودن آشپزخانه خود شکایت می کنند.

یکی از پیامدهای بد نداشتن فضای کافی برای ذخیره سازی محصولات غذایی و ظروف در آشپزخانه آشفتگی و بهم ریختگی فضای آشپزخانه می باشد. اغلب ایجاد فضای اضافه جهت ذخیره سازی مواد خوراکی و ظروف راه حل این مشکل نخواهد بود بلکه برای رفع این مشکل توصیه می کنیم دکوراسیون داخلی مدرن ساده را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

شما می توانید با استفاده از کابینت ها و قرار دادن تمام چیزهایی که برای مدتی به آن ها نیاز ندارید در جای مناسب مشکل بهم ریختگی آشپزخانه خود را رفع نمایید.

اگر هنوز با وجود ایجاد فضای اضافه جهت قرار دادن ظروف با مشکل کمبود فضا برای ظروف آشپزخانه خود مواجه هستید می توانید با استفاده از ایده های ناب ما فضا را جهت قرار دادن ظروف در آشپزخانه کوچک خود افزایش دهید، یکی از این ایده ها استفاده از سینک ظرفشویی خود به عنوان تخته برش می باشد.همانطور که گفتیم یکی دیگر از مشکلات آشپزخانه های کوچک تاریک بودن فضای آن می باشد. آشپزخانه هایی که نور کافی ندارند کوچک تر به نظر می رسند. شما می توانید با استفاده از رنگ های روشن دیوار آشپزخانه خود را رنگ نموده و باعث شوید فضای آن روشن تر به نظر برسد.

اگر کابینت های با رنگ تیره را دوست دارید، توصیه می کنیم رنگ کابینت های پایین آشپزخانه را روشن انتخاب کنید تا فضای کاری موجود در آشپزخانه خود را روشن کنید.

در صورتی که روشنایی موجود در آشپزخانه شما کافی باشد آشپزخانه بزرگ تر به نظر می رسد. می توانید برخی از ایده های زیر را جهت ایجاد نور کافی در آشپزخانه خود اجرا کنید.

• استفاده از لامپ های LED رشته ای در قفسه ها و زیر کابینت ها جهت روشن سازی فضایی که ظروف در آن قرار گرفته اند.

• قرار دادن یک آینه روی دیوار آشپزخانه تا به راحتی نور را منعکس سازد.

ایده های دکوراسیون داخلی مدرن

قرار دادن قفسه هایی برای ذخیره سازی ظروف در آشپزخانهاکثر آشپزخانه های کوچک فضای کافی برای قرار دادن ظروف و قابلمه های بزرگ ندارند هرچند ممکن است این یک مشکل به نظر برسد اما خوشبختانه امروزه راه حل هایی جهت قرار دادن ظروف بزرگ در فضای کوچک آشپزخانه ها وجود دارد.

شما نیازی به نصب قفسه های مناسب برای قرار دادن ظروف بزرگ از سقف نخواهید داشت. برخی از این قفسه ها را می توان روی دیوار نصب کرد.

نصب فضای مناسب جهت ذخیره سازی ظروف آشپزی روی دیوار

برای این منظور می توانید از ایده های کاربردی در برخی از رستوران های شلوغ ایده گرفت که از قفسه های دیواری جهت ذخیره سازی ابزار مورد نیاز برای آشپزی استفاده می کنند.

در ادامه ایده های مناسب برای ذخیره سازی ظروف و ابزار آشپزی روی دیوار را برای شما جمع آوری نموده ایم که با استفاده از این ایده ها می توانید دکوراسیون داخلی مدرن را انجام داده و کاری کنید تا فضای کوچک آشپزخانه شما بزرگ به نظر برسد.

• برای ظروف از قفسه های مناسب استفاده کنید. شما می توانید از این قفسه ها برای نگاه داری ظروف استفاده کنید. همچنین سبدهایی وجود دارند که می توانید روی این قفسه ها نصب کنید و برای قرار دادن ابزار آشپزی کوچک از آن استفاده کنید.

• همچنین می توانید یک تخته با الگوهای منظم را روی دیوار نصب نمایید و ابزار مورد نظر خود را بر اساس رنگ یا کاربرد روی آن سازمان دهی کرده و قرار دهید.

• از آهنرباهای دیواری برای قرار دادن چاقوها و ظروف ادویه جات استفاده نمایید.

ایجاد قفسه های بیشتر در آشپزخانه برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

مکان هایی را برای افزودن قفسه های بیشتر جهت ذخیره سازی ظروف و ابزار آشپزی در آشپزخانه تعیین کنید. افزودن یک ردیف باریک از قفسه ها می تواند برای قرار دادن کتاب های آشپزی جای مناسبی باشد. فضاهای بیشتری را در گوشه های آشپزخانه یا روی ظروف پیدا کنید.

استفاده از مبلمان جهت ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

برای به حداکثر رساندن فضای کاربردی آشپزخانه خوب است که خلاقیت به خرج دهید. روش های جدید برای ایجاد فضاهای چند منظوره جهت قرار دادن مبلمان به صورت کاربردی در آشپزخانه را پیدا کنید که مفید باشند و به آسانی به شما در ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر کمک کنند. برخی از ایده ها برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه موارد زیر می باشند:

• استفاده از کابینت ها یا میزهای تاشو در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

• استفاده از میزها یا صفحات برش دیواری در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی ظروف در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

اگر هدف شما از ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه ایجاد فضای جدید در آشپزخانه می باشد، یکی از مهمترین عناصر ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی ظروف به صورت ساده می باشد. این امر نه تنها باعث می شود آشپزخانه شما مدرن به نظر برسد بلکه همچنین فضای بیشتری را برای ذخیره سازی ظروف ایجاد می کند و آماده سازی و پخت و پز غذا را برای شما آسان می سازد.

مرحله اول برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه قرار دادن تمام ظروف و اشیای کاربردی آشپزخانه در مکان مناسب خود می باشد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن
اگر علاقه‌مند هستید که با عناصری که در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن نقش پررنگی دارند بیشتر آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

مشاهده جزئیات

بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران
توجه به بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران می تواند بهبود زیادی را در ساخت این بنای مهم ایجاد کند پس به شما عزیزان توصیه می کنیم که مطالب و موارد مربوط به این مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید.

مشاهده جزئیات

طراحی ویلای مدرن در ایران
در کشور ایران طراحی ویلای مدرن به شرایط مختلفی بستگی دارد و باید این شرایط طبق استاندارد های روز دنیا برای ویلا در نظر گرفته شود تا منجر به ساخت یک ویلای مدرن و کلاسیک شود.

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا
طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا طراحی داخلی یک رستوران برای این که بتوانید مشتری بیشتری جذب نمایید بسیار مهم است. این که شما در چه مکانی رستوران احداث کنید یا این که چه طراحی داخلی و دکوراسیونی داشته باشد، همه ی این موارد می تواند در جذب مشتری موثر باشد. از این رو باید برای طراحی رستوران زمان بگذارید.

مشاهده جزئیات

5 ایده اصلی دکوراسیون داخلی 2020
سبک های مختلفی برای دکوراسیون داخلی منزل وجود دارد که یکی از این سبک ها، دکوراسیون داخلی 2020 می باشد. این سبک دکوراسیون بیشتر در مناطق شهری و آپارتمان ها کاربرد دارد. هنگام ایجاد این دکوراسیون باید 5 اصل و مبنا را در نظر بگیرید. در این مقاله با این 5 اصل آشنا خواهید شد.

مشاهده جزئیات