دکوراسیون داخلی مدرن

تاریخچه استفاده از دکوراسیون داخلی مدرن به قرن نوزدهم باز می گردد اما این سبک امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. یکی از مهمترین اصول که باید در این سبک دکوراسیون در نظر گرفته شود سادگی می باشد البته سادگی باید به گونه ای باشد که فضای داخلی خانه شما خسته کننده نباشد.

امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • یکی از اصول مهم در ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد. در خانه هایی که با استفاده از سبک دکوراسیون داخلی مدرن طراحی شده اند هیچ گونه آشفتگی وجود ندارد و در حقیقت همین موضوع باعث شده است فضای داخلی خانه هایی با این سبک کاملا راحت به نظر برسد.

تفاوت مهم و قابل توجه دکوراسیون داخلی مدرن با دکوراسیون جدید

یکی از تفاوت های اصلی و مهم دکوراسیون داخلی مدرن و دکوراسیون های جدید مدت زمانی است سبک دکوراسیون مورد نظر مورد استفاده قرار گرفته است. سبک دکوراسیون جدید، یکی از به روزترین سبک های دکوراسیون می باشد که در ایجاد آن خلاقیت و نوآوری نیز حرف اول را می زند، در حالی که سبک دکوراسیون داخلی مدرن به یک عصر خاص در طول تاریخ دکوراسیون منزل اشاره دارد. معماران و طراحان داخلی در دکوراسیون جدید از عناصر مدرن استفاده می کنند. به طور کلی می توان گفت سبک دکوراسیون داخلی جدید ترکیبی از سبک های قدیمی با پیشرفت های تکنولوژی می باشد.در دکوراسیون داخلی مدرن دیگر از تابلوهای قدیمی استفاده نمی شود بلکه کارهای هنری که با استفاده از رنگ های مختلف طراحی می شوند جایگزین این موارد شده است. در حقیقت می توان گفت سبک دکوراسیون مدرن داخلی استفاده از سنت های قدیمی را به طور کامل رد می کند و با رشد جامعه صنعتی همراه می باشد.همچنین امروزه در دکوراسیون داخلی مدرن از تابلوهای بزرگ که قاب خاصی ندارند روی دیوار استفاده می شود. همچنین می توان از چندین قاب عکس کوچک روی بخش بزرگی از دیوار نیز استفاده کرد؛ اما دیگر از تابلوهای قدیمی استفاده نمی شود زیرا باعث می شود دکوراسیون داخلی شما دیگر مدرن به نظر نرسد.همانطور که میدانید در سال های اخیر برای دکوراسیون دیوارهای داخلی منزل از کاغذ دیواری ها استفاده می شده است اما امروزه دیگر این سبک نیز قدیمی شده است و از رنگ های خنثی برای دیوارها استفاده می شود. توصیه می کنیم از رنگ های سفید و یا خاکستری برای پوشش دیوارهای داخلی یا خارج از خانه استفاده کنید.ایده های دکوراسیون داخلی مدرن نیز سادگی را مد نظر خود قرار داده اند. استفاده از خطوط ساده افقی و عمودی در معماری مدرن نیز مبلمان و طراحی داخلی مدرن منزل را نیز تحت تاثیر قرار داده است. امروزه در خانه های مدرن اغلب از ستون ها استفاده می شوند که به طور واضح بتوانند خطوط عمودی را در اتاق نشیمن به تصویر بکشند. تا حدودی می توان گفت استفاده از طرح های ساده و مدرن در دکوراسیون داخلی مدرن انقلاب ایجاد کرده است.

استفاده از عناصر صنعتی در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

می توان گفت اگر در مصالح مورد نیاز جهت ساخت خانه ها همچون شیشه ها و استیل پیشرفتی وجود نداشت، سبک دکوراسیون داخلی مدرن نیز امروزه وجود نداشت. می توانید با انتخاب عناصر و مصالح ساختمانی مدرن همچون استیل و یا آهن در صنعت دکوراسیون باعث شوید فضای داخلی منزل کاملا مدرن و جدید به نظر برسد.استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیون داخلی مدرن رنگ ها در مرکز توجه قرار دارند در نتیجه می توان گفت دکوراسیون داخلی مدرن به دلیل استفاده از رنگ های مختلف به شهرت قابل توجه دست یافته است. شما می توانید در دکوراسیون مدرن داخلی از مبلمان، آثار هنری و یا فرش هایی به رنگ قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید استفاده کنید.یکی از روش های عالی برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن در فضای خانه ها استفاده از رنگ های گرم برای مبلمان و یا پرده ها می باشد. به طور مثال می توان گفت هرچند رنگ سفید در عکس ها زیبا به نظر می رسد اما برای انتخاب آن باید سبک زندگی و یا معماری منزل خود را نیز در نظر بگیرید. امروزه بسیاری از افرا استفاده از رنگ های قهوه ای و سبز را در دکوراسیون داخلی منزل خود ترجیح می دهند.

استفاده از پنجره های بزرگ در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

پنجره های بزرگ زیبا نه تنها بسیار مدرن و به روز هستند، بلکه وقتی فضای داخل خانه روشن می شود این پنجره های می درخشند و جلوه خاص و زیبایی خواهند داشت. همچنین استفاده از این پنجره ها باعث می شود از نور طبیعی و هوای تازه بیشتر استفاده شود. این پنجره ها بیشتر برای ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند بویژه ویلاهایی که دارای منظره رو به دریا هستند.استفاده از الگوهای هندسی در دکوراسیون داخلی مدرن منزل

امروزه در بسیاری از فضاهای مدرن از اشکال هندسی استفاده می شود زیرا استفاده از این الگوها باعث می شود فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مرتب به نظر برسد. شما می توانید از فرش ها، کارهای هنری، مبلمان، کاغذ دیواری ها یا پرده ها در شکل های هندسی استفاده نمایید تا فضای داخلی خانه شما کاملا منظم و مدرن به نظر برسد.دکوراسیون داخلی مدرن امروزه به راحتی توانسته است طرفداران بسیار زیادی را به سوی خود جذب نماید. همانطور که گفتیم یکی از اصول دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد. این سادگی باید طوری باشد که فضای خانه شما خسته کننده به نظر نرسد و همچنین تمام ابزاری که ممکن است به آنها نیاز پیدا کنید باید به آسانی قابل دسترس باشند.

منبع

ایده های دکوراسیون داخلی مدرن برای مرفه به نظر رسیدن فضای منزل

در حالیکه وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی مدرن به میان می آید آشپزخانه و سرویس بهداشتی در اولویت قرار دارند، اتاق نشیمن اولین اتاقی است که باید در آن دکوراسیون داخلی مدرن ایجاد نمود زیرا اولین اتاقی است که مهمان آن را می بیند.

دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما باید به گونه ای باشد که سلیقه شخصی شما را منعکس سازد. اگر برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن با بودجه محدود مواجه هستید توصیه می کنیم از ایده های دکوراسیون داخلی مدرن که در این مقاله آورده شده است پیروی نمایید تا فضای داخلی خانه شما کاملا زیبا و منحصر به فرد به نظر برسد.قبل از این که کار خود را جهت دکوراسیون داخلی مدرن در اتاق نشیمن آغاز کنید بهتر است برخی از نکات مهم را در نظر بگیرید. در مرحله نخست پاسخ این پرسش ها را برای خود یادداشت نموده و سپس کار ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن را آغاز نمایید.

هدف شما از ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟ در خانه شما چند اتاق وجود دارد که باید در آن ها دکوراسیون مدرن داخلی را ایجاد نمایید؟ فضای داخلی چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ چه چیزهایی را باید در اتاق قرار دهید و مکان چه چیزهایی را باید عوض کنید؟ جهت آغاز کار دکوراسیون داخلی مدرن هفت توصیه کلیدی زیر را باید در نظر بگیرید. با رعایت این نکته می توانید باعث شوید فضای داخلی خانه شما کاملا مرفه به نظر برسد.

استفاده از تابلوها یا کارهای هنری در ابعاد بزرگ جهت دکوراسیون داخلی مدرن

با نصب تابلوها و کارهای هنری بزرگ روی یکی از دیوارهای اتاق نشیمن می توانید در این اتاق فضای جالب و نقطه کانونی ایجاد نمایید. این امر باعث می شود فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا شیک به نظر برسد و تاثیر قابل توجهی در دکوراسیون داخلی مدرن خواهد داشت.

در فروشگاه ها و مغازه ها به دنبال آثار هنری زیبا در اندازه های منطقی بگردید، همچنین شما می توانید با استفاده از خلاقیت و ابتکار عمل خود یک کار هنری ایجاد نمایید.

با استفاده از این نکته می توانید حتی با بودجه اندک کاری کنید تا فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا جذاب و زیبا به نظر برسد.ساده سازی سبک دکوراسیون داخلی مدرن مورد استفاده

استفاده از آثار هنری زیاد در فضای داخلی اتاق نشیمن باعث می شود تا فضای منزل شما کاملا به هم ریخته و آشفته به نظر برسد. به همین دلیل توصیه می کنیم برای شیک و زیبا به نظر رسیدن اتاق نشیمن از دکوراسیون داخلی مدرن کاملا ساده استفاده کنید.

مجموعه آثار هنری که قبلا در دکوراسیون داخلی منزل از آن ها استفاده می کرده اید را کنار گذاشته و تنها آن هایی که ارزش احساسی را دارند در دکوراسیون داخلی مدرن اتاق نشیمن خود مورد استفاده قرار دهید.

یک فضای ساده باعث می شود عناصر باقی مانده در تاق نشیمن کاملا درخشان به نظر برسند. با استفاده از بودجه محدود نیز می توانید این ایده را در دکوراسیون داخلی مدرن منزل خود اجرا نمایید.

استفاده از میز تلویزیون دیواری در دکوراسیون داخلی مدرن

قرار دادن یک تلویزیون سیاه و بزرگ در مرکز اتاق نشیمن باعث می شود دیگر فضای داخلی اتاق نشیمن شما شیک و زیبا به نظر نرسد.

اگر بودجه کافی برای تهیه آینه های فانتزی که در پوشاندن تلویزیون می توانند به شما کمک کنند را نداشتید با ایجاد یک کمد دیواری که بتواند حضور تلویزیون را در اتاق نشیمن مخفی نگاه دارد این کار را انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است قادر به پوشاندن تلویزیون به طور کامل نباشید اما اجرای این ایده ها باعث می شود قاب تلویزیون موجود در اتاق نشیمن با دیگر کارهای هنری ادغام شده و حواس شما را از یک تلویزیون بزرگ سیاه در مرکز اتاق پرت کند.

با استفاده از هر بودجه ای می توانید این ایده را در دکوراسیون داخلی مدرن خود اجرا نمایید.استفاده از پارچه ها و فرش ها با طرح های جذاب در دکوراسیون داخلی مدرن

شما می توانید برای پوشش دادن بالشت های مبلمان از پارچه های منحصر به فرد و عتیقه استفاده کنید. همچنین استفاده از یک فرش عتیقه ترکی روی سطح اتاق می توانید به سادگی باعث شوید اتاق شما کاملا شیک و مرفه به نظر برسد.

شما می توانید با استفاده از پارچه های غیرمعمول و عناصر عتیقه فضای خانه خود را شخصی سازی کنید. یکی دیگر از عواملی که باعث می شود دکوراسیون داخلی مدرن منزل شما کاملا مرفه به نظر برسد استفاده از پارچه هایی با طرح های فوق العاده جذاب روی مبلمان یا صندلی های اتاق نشیمن می باشد.

استفاده از مجسمه ها در دکوراسیون داخلی مدرن

روش دیگر برای شیک و مرفه به نظر رسیدن اتاق نشیمن شما استفاده از مجسمه هایی است که در ساخت آن ها از خطوط صاف یا اشکال منحنی استفاده شده است. این امر باعث می شود فضای خانه شما کاملا زیبا و جذاب به نظر برسد.

همچنین شما می توانید از یک میز ساخته شده با استفاده از ریشه درخت قهوه یا صندلی های غیر معمول به عنوان آثار هنری در اتاق نشیمن خود استفاده نمایید.

مولفه های کاملا هنری و عجیب را به دکوراسیون داخلی فضای اتاق نشیمن منزل خود اضافه کنید تا فضای مورد نظر کالا شیک و مرفه به نظر برسد.استفاده از آثار تاریخی در دکوراسیون داخلی مدرن منازل

با استفاده از ترکیبی از مواد همچون شیشه، چوب، فلز، پارچه و چرم کاری کنید تا فضای داخلی اتاق نشیمن شما کاملا مرفه به نظر برسد و فضای پویا و جذاب ایجاد کنید. بهتر است این مواد را با در نظر گرفتن بودجه خود و با دقت تمام انتخاب کنید تا فضای اتاق نشیمن منزل شما به طور طبیعی کاملا جذاب و زیبا به نظر برسد.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی مدرن برای آشپزخانه

همیشه بزرگتر به معنی بهتر نیست، بویژه وقتی صحبت از آشپزخانه به میان می آید. آشپزخانه های کوچک نسبت به آشپزخانه های بزرگ دارای فضای کاری موثرتر و کارآمدتر می باشد. فضا و دکوراسیون داخلی مدرن به آشپزخانه های بزرگ منحصر نمی باشد.در این مقاله ایده هایی برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه را برای شما آورده ایم تا با استفاده از این ایده ها بتوانید فضای داخلی این آشپزخانه ها را به راحتی سازماندهی کنید تا آشپزخانه شما کاربردی و زیبا به نظر برسد.

بر اساس گفته های یکی از طراحان داخلی بزرگ به نام Louis Parrish در صورتی که بتوانید آشپزخانه خود را به خوبی سازماندهی کنید می توانید زندگی خود را نیز به راحتی سازمان دهی نمایید.

ایده های ناب برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه جمع آوری شده در این مقاله راه حل های عالی جهت سازمان دهی کردن فضای آشپزخانه به نظر می رسد. اکثر افراد از آشفتگی، نبود فضای کافی برای ظروف و تاریک بودن آشپزخانه خود شکایت می کنند.

یکی از پیامدهای بد نداشتن فضای کافی برای ذخیره سازی محصولات غذایی و ظروف در آشپزخانه آشفتگی و بهم ریختگی فضای آشپزخانه می باشد. اغلب ایجاد فضای اضافه جهت ذخیره سازی مواد خوراکی و ظروف راه حل این مشکل نخواهد بود بلکه برای رفع این مشکل توصیه می کنیم دکوراسیون داخلی مدرن ساده را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

شما می توانید با استفاده از کابینت ها و قرار دادن تمام چیزهایی که برای مدتی به آن ها نیاز ندارید در جای مناسب مشکل بهم ریختگی آشپزخانه خود را رفع نمایید.

اگر هنوز با وجود ایجاد فضای اضافه جهت قرار دادن ظروف با مشکل کمبود فضا برای ظروف آشپزخانه خود مواجه هستید می توانید با استفاده از ایده های ناب ما فضا را جهت قرار دادن ظروف در آشپزخانه کوچک خود افزایش دهید، یکی از این ایده ها استفاده از سینک ظرفشویی خود به عنوان تخته برش می باشد.همانطور که گفتیم یکی دیگر از مشکلات آشپزخانه های کوچک تاریک بودن فضای آن می باشد. آشپزخانه هایی که نور کافی ندارند کوچک تر به نظر می رسند. شما می توانید با استفاده از رنگ های روشن دیوار آشپزخانه خود را رنگ نموده و باعث شوید فضای آن روشن تر به نظر برسد.

اگر کابینت های با رنگ تیره را دوست دارید، توصیه می کنیم رنگ کابینت های پایین آشپزخانه را روشن انتخاب کنید تا فضای کاری موجود در آشپزخانه خود را روشن کنید.

در صورتی که روشنایی موجود در آشپزخانه شما کافی باشد آشپزخانه بزرگ تر به نظر می رسد. می توانید برخی از ایده های زیر را جهت ایجاد نور کافی در آشپزخانه خود اجرا کنید.

• استفاده از لامپ های LED رشته ای در قفسه ها و زیر کابینت ها جهت روشن سازی فضایی که ظروف در آن قرار گرفته اند.

• قرار دادن یک آینه روی دیوار آشپزخانه تا به راحتی نور را منعکس سازد.

ایده های دکوراسیون داخلی مدرن

قرار دادن قفسه هایی برای ذخیره سازی ظروف در آشپزخانهاکثر آشپزخانه های کوچک فضای کافی برای قرار دادن ظروف و قابلمه های بزرگ ندارند هرچند ممکن است این یک مشکل به نظر برسد اما خوشبختانه امروزه راه حل هایی جهت قرار دادن ظروف بزرگ در فضای کوچک آشپزخانه ها وجود دارد.

شما نیازی به نصب قفسه های مناسب برای قرار دادن ظروف بزرگ از سقف نخواهید داشت. برخی از این قفسه ها را می توان روی دیوار نصب کرد.

نصب فضای مناسب جهت ذخیره سازی ظروف آشپزی روی دیوار

برای این منظور می توانید از ایده های کاربردی در برخی از رستوران های شلوغ ایده گرفت که از قفسه های دیواری جهت ذخیره سازی ابزار مورد نیاز برای آشپزی استفاده می کنند.

در ادامه ایده های مناسب برای ذخیره سازی ظروف و ابزار آشپزی روی دیوار را برای شما جمع آوری نموده ایم که با استفاده از این ایده ها می توانید دکوراسیون داخلی مدرن را انجام داده و کاری کنید تا فضای کوچک آشپزخانه شما بزرگ به نظر برسد.

• برای ظروف از قفسه های مناسب استفاده کنید. شما می توانید از این قفسه ها برای نگاه داری ظروف استفاده کنید. همچنین سبدهایی وجود دارند که می توانید روی این قفسه ها نصب کنید و برای قرار دادن ابزار آشپزی کوچک از آن استفاده کنید.

• همچنین می توانید یک تخته با الگوهای منظم را روی دیوار نصب نمایید و ابزار مورد نظر خود را بر اساس رنگ یا کاربرد روی آن سازمان دهی کرده و قرار دهید.

• از آهنرباهای دیواری برای قرار دادن چاقوها و ظروف ادویه جات استفاده نمایید.

ایجاد قفسه های بیشتر در آشپزخانه برای ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

مکان هایی را برای افزودن قفسه های بیشتر جهت ذخیره سازی ظروف و ابزار آشپزی در آشپزخانه تعیین کنید. افزودن یک ردیف باریک از قفسه ها می تواند برای قرار دادن کتاب های آشپزی جای مناسبی باشد. فضاهای بیشتری را در گوشه های آشپزخانه یا روی ظروف پیدا کنید.

استفاده از مبلمان جهت ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

برای به حداکثر رساندن فضای کاربردی آشپزخانه خوب است که خلاقیت به خرج دهید. روش های جدید برای ایجاد فضاهای چند منظوره جهت قرار دادن مبلمان به صورت کاربردی در آشپزخانه را پیدا کنید که مفید باشند و به آسانی به شما در ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر کمک کنند. برخی از ایده ها برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه موارد زیر می باشند:

• استفاده از کابینت ها یا میزهای تاشو در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

• استفاده از میزها یا صفحات برش دیواری در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی ظروف در دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه

اگر هدف شما از ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه ایجاد فضای جدید در آشپزخانه می باشد، یکی از مهمترین عناصر ایجاد فضای بیشتر برای ذخیره سازی ظروف به صورت ساده می باشد. این امر نه تنها باعث می شود آشپزخانه شما مدرن به نظر برسد بلکه همچنین فضای بیشتری را برای ذخیره سازی ظروف ایجاد می کند و آماده سازی و پخت و پز غذا را برای شما آسان می سازد.

مرحله اول برای دکوراسیون داخلی مدرن آشپزخانه قرار دادن تمام ظروف و اشیای کاربردی آشپزخانه در مکان مناسب خود می باشد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات